Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Nowik: Nie zlekceważyliśmy Politechniki

Adam Nowik: Nie zlekceważyliśmy Politechniki

fot. archiwum

Jastrzębski Węgiel pokonał 3:2 warszawską Politechnikę. Mimo to, gra podopiecznych Roberto Santilliego pozostawiała wiele do życzenia. - Oczekiwania na pewno były większe - powiedział Strefie Siatkówki, środkowy Adam Nowik.

Jastrzębianie nie byli po meczu skorzy do rozmów. Po dwóch zwycięstwach za trzy punkty, pierwszy raz w tym sezonie zostali przyparci do muru. – Politechnika znacznie podniosła nam poprzeczkę – skomentował spotkanie środkowy gospodarzy, Adam Nowik . – Dla nas najważniejsze jest to, że przeciwstawiliśmy się im na tyle, że ostatecznie udało nam się wygrać za dwa punkty a nie im za trzy .

 

Warszawianie grając na wyjazdach prezentują się o wiele lepiej niż we własnej hali. Z Częstochowy wywieźli dwa punkty, z Jastrzębia jeden. – Trzeba zapytać trenera Warszawy jakie jest jego antidotum, że oni tak dobrze grają na wyjazdach – zastanawiał się głośno Adam Nowik . Gracz przyznał, że w poczynaniach jego zespołu nie było konsekwencji, ale dodał jednocześnie, że drużyna nie zlekceważyła gości ze stolicy. – Ten zespół po prostu zagrał bardzo dobry mecz. Dyktowali nam warunki w każdym niemal elemencie. Oczywiście żałujemy, że nie udało nam się zwyciężyć za trzy punkty, ale z tak grającą Warszawą, dwa również są dobre – skwitował środkowy Jastrzębia. 

W trzech pierwszych kolejkach ligowych, Jastrzębski Węgiel zwyciężył we wszystkich meczach, ale na koncie zapisał osiem, a nie dziewięć punktów. – Oczekiwania na te trzy spotkania na pewno były większe – podsumował Nowik , dodając jednocześnie, że w obliczu całego sezonu, wciąż najważniejsze są po prostu zwycięstwa. – Szkoda nam tego punktu, ale z drugiej strony ważne jest abyśmy wygrywali i w każdym meczu grali jak najlepiej – powiedział.

 

Teraz zawodnicy Roberto Santilliego mają dłuższą przerwę w rozgrywkach ligowych. Nie oznacza to jednak zmniejszenia intensywności treningów. Przez cały następny tydzień zawodnicy będą spotykać się na dwóch treningach dziennie. – Przede wszystkim będziemy trenować tak, aby utrzymać jak najwyższą dyspozycję, bowiem czekają nas o wiele trudniejsze spotkania niż te, które już mamy za sobą – przyznał środkowy Jastrzębia. Wolna będzie tylko sobota. W przyszłą środę natomiast jastrzębianie rozpoczną walkę w Pucharze CEV, meczem wyjazdowym z greckim Olympiakosem.

 

Pomiędzy dwoma meczami z Grekami, Jastrzębie uda się również do Bełchatowa, walczyć z mistrzami Polski w czwartej kolejce ligowej. – Musimy skupić się na wyeliminowaniu błędów, które przytrafiły nam się podczas trzech pierwszych kolejek ligowych, tak aby grać jeszcze lepiej niż dotychczas – przyznał na koniec Adam Nowik .

 

* Anna Więcek (Świat Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved