Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Rybnicki Kopciuszek gra z faworytami

Rybnicki Kopciuszek gra z faworytami

fot. archiwum

Dziś popołudniu siatkarzy rybnickiego TS Volley czeka bardzo trudny sprawdzian. O kolejne punkty będą walczyć w Radomiu z RCS Czarnymi. Zawodnicy zgodnie powtarzają, że ten mecz zweryfikuje ich umiejętności.

Siatkarze z Rybnika po 4. kolejkach II ligi zajmują wysokie, drugie miejsce w tabeli. Na inaugurację rozgrywek przegrali z aktualnym liderem tabeli, Karpatami Krosno w trzech setach. – To był bardzo zacięty pojedynek. Dość pechowo wtedy go przegraliśmy, ale jak każdy beniaminek musieliśmy zapłacić frycowe – wspomina przyjmujący TS Volley, Andrzej Śmiatek . Później przyszły trzy zwycięstwa: z Politechniką Krakowską, pobliskim Rafako Racibórz i przed tygodniem z Hejnałem Kęty.

 

Te zwycięstwa bardzo cieszą, ale nie można zapominać, że naszym celem w tym sezonie jest utrzymanie się wśród zespołów II ligi – mówi Śmiatek. Podopiecznych Wojciecha Kasperskiego czekają teraz dwa, bardzo trudne spotkania z głównymi kandydatami do awansu na zaplecze ekstraklasy, RCS Czarnymi Radom i Fartem Kielce. Te mecze odpowiedzą na pytanie, czy rybniczanie są w stanie powalczyć z najlepszymi. – Czarni i Fart są zespołami znacznie od nas lepszymi. Mecze z tymi drużynami pozwolą nam ocenić, w którym miejscu się znajdujemy – tajemniczo dodaje dwudziestosiedmioletni zawodnik Volley`a. 

W Radomiu trener Kasperski nie będzie mógł skorzystać z usług Grzegorza Jarugi . Młody przyjmujący nie doszedł jeszcze do wpełni zdrowia po grypie żołądkowej, której nabawił się na początku tygodnia. Najprawdopodobniej zastępi go Michał Łata , który bardzo dobrze zaprezentował się w meczu z Hejnałem Kęty. W wyjściowym składzie nie powinno zabraknąć Jakuba Dejewskiego . Syn drugiego trenera Jastrzębskiego Węgla, Leszka Dejewskiego odrobił już zaległości treningowe i powinien być znacznym wzmocnieniem zespołu Volley`a w dzisiejszym spotkaniu.

 

W piątek, 7 listopada rybniczanie podejmować będą zespół Farta. Kielczanie zagrają z Volley`em mecz awansem, a dzień później czeka ich spotkanie 6. kolejki z Rafako Racibórz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved