Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Skra ciągle niepokonana

PlusLiga: Skra ciągle niepokonana

W starciu dwóch niepokonanych dotąd drużyn, lepszy okazał się Mistrz Polski. Podopieczni trenera Castellaniego potrzebowali czterech setów, aby w olsztyńskiej hali Urania pokonać AZS UWM.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi gości w zagrywce. Choć raz po raz olsztynianie doganiali przeciwników, to jednak asy serwisowe Wlazłego (4:2) i Kurka (6:4) pozwalały podopiecznym trenera Castellaniego odskakiwać gospodarzom. Autowy atak Murka i kłopoty w przyjęciu bełchatowian sprawiły, że to jednak AZS prowadził podczas pierwszej przerwy technicznej 8:6. Olsztynianie zdołali podwyższyć jeszcze przewagę do stanu 10:7. Jednak dobra postawa w bloku mistrzów Polski sprawiła, że na tablicy wyników widniał remis po 11. Błąd w ataku Szymańskiego i as serwisowy Plińskiego dały przyjezdnym kolejne prowadzenie, tym razem 14.:12. Nie długo bełchatowianie cieszyli się przewagą. Blok olsztynian na Kurku dał remis 14:14. Po drugiej przerwie technicznej drużyna z Bełchatowa włączyła piąty bieg, zwłaszcza zrobił to Falasca w polu zagrywki. Jego trzy wyśmienite punktujące serwy wyprowadziły drużynę mistrzów Polski na prowadzenie 21:17. Goście dojechali z taką przewagą do końca, a seta zakończył Wnuk atakiem ze środka.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy. Po ataku Murka w taśmę prowadzili oni 6:4. Brak przyjęcia w zespole Daniela Castellaniego sprawił, że wiele w rozegraniu nie mógł zdziałać Falasca . Dodatkowo olsztynianie co rusz podwyższali przewagę. Po bloku na Wnuku było 13:9. Wtedy również rozgrywający z Bełchatowa popisał się w tym elemencie odrabiając straty(Skra przegrywała 12:13).Jeszcze na drugiej przerwie technicznej podopieczni trenera Sordyla prowadzili dwoma oczkami. Niedługo później był już remis 16:16, a po asie serwisowym Kurka PGE Skra wyszła na prowadzeni 19:18. Sytuacja szybko się zmieniła. Asa serwisowego zagrał Grzyb a olsztyński blok powstrzymał atak Kurka z drugiej linii. Gospodarze prowadzili w końcówce 23:20. Mistrzowie Polski zerwali się jeszcze do walki. Po bloku Plińskiego było 24:23 dla AZS. Seta zakończył w kolejnej akcji atak Szymańskiego .

Wygrana druga odsłona spotkania dobrze wpłynęła na olsztynian, którzy na początku kolejnej po bloku na Wlazłym prowadzili 4:2. Bełchatowianie szybko jednak straty odrobili i po bloku Plińskiego był remis po 6. Kolejna dobra akcja w tym elemencie środkowego polskiej reprezentacji na współ z młodym Kurkiem dała prowadzenie PGE Skrze 9:8. W kolejnej akcji sam Kurek po raz kolejny zatrzymał atak rywala i prowadzenie gości wzrosło do dwóch oczek. Brak przyjęcia w zespole bełchatowianie nadrabiali w tym secie przede wszystkim w bloku. Po bloku na Wlazłym był remis 22:22. Zaciętą końcówkę wygrali mistrzowie Polski do 23.

Świetnie czwartego seta rozpoczęli gospodarze. Wykorzystali słabą postawę Skry w przyjęciu i odskoczyli na sześć oczek przewagi (10:4). Wtedy do dobrej dyspozycji powrócił zespół z Bełchatowa. Waleczna postawa mistrzów Polski oraz niewymuszone błędy miejscowego AZS sprawiły, że straty szybko zostały odrobione i Skra remisowała 10:10. Dodatkowo kontra Kurka wyprowadziła ich na prowadzenie 11:10. Na uznanie zasługuje będący wtedy siedem razy z rzędu w polu zagrywki, Dawid Murek . Po bloku Wlazłego goście prowadzili dwoma punktami 13:11, jednak niedługo potem as serwisowy Kowalczyka wyrównał po 13. Autowy atak Murka wyprowadził olsztynian na prowadzenie 21:19. Jednak wtedy w polu zagrywki świetnie spisał się Pliński . Po jego asie serwisowym był remis 22:22. Pierwszą piłkę setową mieli jednak gospodarze, którzy po kolejnym złym przyjęciu drużyny z Bełchatowa prowadzili 24:23. Po przegranej akcji Olsztyna na zagrywkę w drużynie mistrzów Polski wszedł Wlazły … i jak to ma w zwyczaju, dwoma zagrywkami zakończył całe spotkanie.

AZS UWM Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 1:3

(21:25, 25:23, 23:25, 24:26)

Składy:

AZS UWM: Oczko, Kunari, Siezieniewski, Kowalczyk, Grzyb, Szymański, Andrzejewski (libero) oraz Zagumny, Józefacki

PGE Skra: Falasca, Murek, Kurek, Wnuk, Pliński, Wlazły, Gacek (libero) oraz Bąkiewicz, Możdżonek, Dobrowolski