Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Bez sensacji w Rzeszowie

PlusLiga: Bez sensacji w Rzeszowie

"Godziny z prysznicem" potrzebowali siatkarze Resovii Rzeszów, by w pojedynku z radomskim Jadarem zapisać na swym koncie komplet punktów. Tym samym radomianie nadal pozostają bez wygranego seta.

Miało być 3:0 łatwo, szybko i przyjemnie. A było "tylko" 3:0. Kibice Resovii jako maskotkę wybrarli wilka i to jest słuszna koncepcja, bo to zwierzę piękne, szlachetne i drapieżne. Na razie jednak rzeszowski wilk krwi jeszcze nie czuje. Patrząc na potencjał drużyn, że o budżetach nie wspomnę radomska owieczka powinna być schrupana szybciutko. A tak nie było…

Pierwszy set zakończył się wynikiem 27:25 i to już świadczy o tym, że łatwo nie było. Resovia grało niemrawo, a Jadar grał wszystkimi kartami, które miał w dyspozycji. Podopiecznym Mirosława Zawieracza zabrakło trochę szczęścia lub doświadczenia no i dopiero po ponad trzydziestu minutach było 1:0 dla miejscowych. Drugi set to głównie prowadzenie drużyny z Radomia i dopiero gdy na tablicy wyników zaświeciły się liczby w okolicach "20" rzeszowianie pokazali przebłysk geniuszu. Ze stanu 18:20 doprowadzili do wyniku 23:20. Głównie to zasługa Oivanena , który świetnie serwował, a do tego jeszcze bronił. Dlatego cierpkie słowa, co do pierwszego seta, na temat rzeszowskiego Fina pójdą w zapomnienie. Skończyło się 25:22 dla Resovii.

Trzeci set to już planowe punktowanie. 25:16 i przedstawienie skończone. Refleksja jest taka. Mieszkańcy stolicy Podkarpacia powinni cieszyć się, że terminarz meczów jest taki, a nie inny. Dzisiaj drużyna z górnej półki "wybrałaby Resovii drobne". Co nie nie zmienia faktu, że "Pasy" z tygodnia na tydzień będą co raz mocniejsze. Widać, że ta drużyna ciągle się tworzy i jeśli Ljubo Travica idzie słuszną drogą to walka o tytuł mistrza Polski będzie niezwykłym rarytasem.

Mecz w Rzeszowie jak zwykle był zjawiskiem. Prawie 4. tysiące osób, wspaniała atmosfera, ale ciepłe słowa należą się również kibicom z Radomia. Około dwudziestoosobowa grupa stworzyła swoją część widowiska. Dwóch bębniarzy, którzy zapewne w poprzednim życiu pracowali na rzymskich galerach, Resovia powinna po prostu kupić do swojego klubu kibica. Na koniec statystyczna informacja.

Asseco Resovia Rzeszów – Jadar Radom 3:0

(27:25, 25:22, 25:16)

Resovia Rzeszów : Gierczyński, Oivanen, Wika, Gawryszewski, Perłowski, Woicki, Ignaczak (libero) oraz Papke i Ilić.

Jadar Radom : Maciończyk, Kosok, Pawliński, Żaliński, Kocik, Terlecki, Stańczak (libero) oraz Hernandez, Małecki i Salas.