Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Mirosław Przedpełski pewny swego

Mirosław Przedpełski pewny swego

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski może być pewien wyboru na drugą kadencję, bo... jest jedynym kandydatem. Zaplanowane na poniedziałek i wtorek Walne Zgromadzenie PZPS zatwierdzi jego nominację.

Do momentu wyborów nic nie można powiedzieć, ale mam chyba spore szanse – żartuje Przedpełski. – Chcę, by siatkówka stała się sportem narodowym, stąd przygotowana na wiele lat do przodu strategia. Liczę, że za kilka lat to do nas będą przyjeżdżać trenerzy z innych krajów po naukę, a nie my będziemy prosić ich o pomoc.

Mirosław Przedpełski ma mocne argumenty na obronę tezy, że jego kadencja była sukcesem. Srebrny medal mistrzostw świata siatkarzy, przyznanie Polsce mistrzostw Europy kobiet w 2009 roku i mistrzostw świata mężczyzn w 2014 roku. Naciskany przyznaje jednak: – Idealnie może jeszcze nie jest, ale z tym, że balon popularności jest zbyt mocno napompowany, zgodzić się nie mogę. Owszem, brakuje nam szkolenia młodzieży i trenerów i to są sprawy, którymi musimy zająć się najpilniej, ale nie można mówić, że jest źle – przekonuje. Jest zresztą w komfortowej sytuacji: – Cztery lata temu byliśmy w sytuacji niewiele lepszej niż ta, która teraz jest w PZPN. Też była na PZPS nagonka, konieczne były zmiany. Udało się je przeprowadzić i oczyścić atmosferę wokół naszej dyscypliny. Od tamtego momentu idziemy cały czas do góry.Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved