Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Wygrana radomian

II liga: Wygrana radomian

W meczu piątej kolejki gr. 4. II ligi mężczyzn drużyna RCS-u Czarnych Radom pewnie pokonała TS Volley Rybnik 3:0. W odróżnieniu od Jadaru, który w tym sezonie nie ugrał jeszcze ani jednego seta, ekipa Czarnych wygrała wszystkie swoje spotkania i objęła prowadzenie w tabeli.

Mecz od początku był zacięty, jednak mimo tego gospodarze cały czas kontrolowali sytuację. Na otwarcie spotkania radomianie popisali się kilkoma świetnymi zagrywkami, które mocno odrzuciły gości od siatki. Świetne ataki przez skrzydła i skuteczne bloki pozwoliły odskoczyć radomskiej drużynie na kilka oczek. Przy wyniku 11:6 trener Wojciech Kasperski poprosił o czas dla swojego zespołu. Szkoleniowiec należycie zmotywował podopiecznych, gdyż zniwelowali oni różnicę zyskując 4 punkty z rzędu i doprowadzając do wyniku 12:11. Gospodarze odpłacili się tym samym – zdobyli serię punktów i ponownie zbudowali przewagę (16:14). W tym momencie ciężko było jednak wytypować faworyta, gdyż obie drużyny pokazały się z jak najlepszej strony siatkarskiego rzemiosła, nie popełniając wielu błędów własnych. Już w pierwszej partii znakomitą postawę wykazał atakujący Czarnych Grzegorz Szumielewicz . Obraz gry jednak szybko się zmienił. Goście nie wykorzystywali piłek sytuacyjnych, mieli ogromne problemy w przyjęciu i już wyraźnie odstawali od radomian. Przy wyniku 24:17 Michał Łata zdobył punkt bezpośrednio z pola serwisowego, lecz to nie uchroniło jego drużyny od przegrania pierwszej partii 19:25.

W początkowej fazie drugiego seta rozgorzała walka punkt za punkt nie spowodowana świetnymi akcjami, lecz błędami zarówno gospodarzy i gości. Przy wyniku 8:7 kontuzji doznał środkowy Michał Łata, który został zniesiony z boiska. Zawodnik nie wszedł już na parkiet, lecz obserwował poczynania kolegów z kwadratu dla rezerwowych. Pod koniec partii, podobnie jak w secie pierwszym, radomianie pokazali dobrą, skuteczną grę i odskoczyli rywalom na pięć oczek. Pod koniec partii trochę roztrwonili tę przewagę, ale nie na tyle, by nie przechylić zwycięstwa na swoją stronę. Drugi set zakończył się wynikiem 25:21.

Trzecią partię rozpoczął serwis młodego Karola Fryszkowskiego , który od dłuższego czasu wykazuje bardzo dobrą dyspozycję. Przy rezultacie 3:4 wyśmienitą obroną popisał się radomski rozgrywający Michał Doliński , który odbił piłkę spadającą tuż za taśmę. Goście z Rybnika po raz kolejny zaczęli popełniać błędy własne, nie wykorzystywali klarownych, stuprocentowych akcji. Przy stanie 7:8 goście mieli szansę na wyrównanie, wyśmienicie rozgrywając piłkę bez bloku, lecz zmarnowali okazję. Oczywiście i gospodarze nie wystrzegali się błędów, ale jednak spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. Pod koniec trzeciej partii radomianie postawili przysłowiową kropkę nad „i”. Znakomite ataki i skuteczne podwójne bloki spowodowały zamieszanie w szeregach siatkarzy z Rybnika i doprowadziły do zakończenia rywalizacji 25:18.

RCS Czarni Radom – TS Volley Rybnik 3:0

(25:19, 25:21, 25:18)

Czarni Radom : Krzysztof Staniec, Grzegorz Szumielewicz, Karol Fryszkowski, Michał Doliński, Łukasz Kleczaj, Damian Słomka, Paweł Biliński (libero) oraz Marcin Obremski, Ernest Amanowicz i Bartłomiej Koryciński.

TS Volley Rybnik : Łukasz Lip, Andrzej Smiatek, Michał Łata, Wiktor Borowski, Tomasz Kolarczyk, Tomasz Warda, Dejewski, Łukasz Majenta (libero)