Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: W derbach stolicy górą MOS Wola Warszawa

II liga: W derbach stolicy górą MOS Wola Warszawa

W derbach stolicy aktualny lider 3. grupy, zespół MOS Wola Warszawa, pokonał warszawską Legię 3:0 i tym samym umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli.

Już sam początek spotkania zapowiadał, że urwać chociażby seta bardziej doświadczonemu przeciwnikowi będzie trudno. Po skutecznym ataku Sutyńca , goście z Woli prowadzili 4:1. Ten dystans punktowy udało im się utrzymać do momentu, kiedy to dobra gra Tomasza Obuchowicza nieco ten dystans zmniejszyła, a po własnym błędzie goście prowadzili już tylko jednym punktem (13:12). Legionistom nie udało się jednak doprowadzić do remisu, a podopieczni Piotra Szulca ponownie zwiększyli przewagę, która w końcówce seta wzrosła do pięciu „oczek” (15:20, 17:22). Gdy po ataku Sutyńca goście mieli piłkę setową (24:18), wojskowi wzięli się za odrabianie strat, ale było już za późno, by odwrócić losy tej partii meczu. MOS Wola wygrał tę odsłonę 25:21.

O drugim secie podopiecznie trenera Macieja Nowaka z pewnością będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Zaczął się on od wysokiego prowadzeni gości (4:0), którzy raz wypracowaną przewagę tylko powiększali. Legioniści popełniali zdecydowanie za dużo błędów, by móc nawiązać wyrównaną walkę z rywalem w tym secie. W rezultacie szkoleniowiec wolskiej ekipy zdecydował się dać pograć zmiennikom, co wcale nie wpływało ujemnie na poziom gry drużyny. Wręcz przeciwnie, w pewnym momencie MOS prowadził aż dwunastoma punktami (22:10), co jest więcej, niż siatkarskim nokautem. Ostatecznie posłana w aut zagrywka zakończyła tę partię wynikiem 25:13 dla podopiecznych Piotra Szulca .

W trzecim secie ponownie było nieco więcej wyrównanej walki, a nawet udało się legionistom wyjść na pierwsze w tym meczu prowadzenie (6:5). Ale dosyć szybko goście przejęli kontrolę nad przebiegiem spotkania, w czym wydatnie pomogli swoimi błędami gospodarze. Wprawdzie wojskowym udało się jeszcze odrobić część straconych punktów i było blisko remisu (11:12), ale MOS ponownie odskoczył na pięć „oczek” i taką przewagę utrzymał do końca seta(25:20).

Po meczu trener Legii Warszawa, Maciej Nowak , powiedział: Na początku moi zawodnicy wyszli trochę wystraszeni, później Piotr Szulc trochę zmienił skład, wystawił młodszych zawodników i troszeczkę wynik się wyrównał, ale nie na tyle, żeby coś powalczyć. Trochę przeszliśmy koło meczu i to mnie martwi. Wiadomo, że jeżeli chodzi o jakieś umiejętności, to nie ukrywajmy, są one zdecydowanie po stronie warszawskiego MOS-u. My tutaj będziemy walczyli o utrzymanie, a MOS będzie walczył o awans.

Legia Warszawa – MOS Wola Warszawa 0:3

(21:25, 13:25, 20:25)

Legia Warszawa: Żyłkowski, Chilmanowicz, Chmielewski, Grobelny, Rybak, Obuchowicz, Koper (libero) oraz Królikowski, Pucuła i Ołtuszewski

MOS Wola Warszawa: Drabkowski, Żuber, Korpak, Sutyniec, Iliński, Skalski, Żurek (libero) oraz Kaczmarek, Makowski, Pawlewicz i Dziubański