Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Pierwsza porażka Warty

II liga: Pierwsza porażka Warty

Dotychczasowy lider II ligi gr. 2 - Warta Działoszyn przegrała pierwszy mecz w sezonie po niezwykle emocjonującym spotkanie z beniaminkiem AZS-em Opole 2:3.

Warta Działoszyn rozpoczęła bieżący sezon podobnie jak poprzedni z bardzo wysokiego poziomu. AZS Opole – zupełnie odwrotnie, chociaż ich zwycięstwo w ostatniej kolejce z Delic-Polem 3:0, zwiastowało zwyżkę formy. Pomimo to, w Działoszynie mało kto spodziewał się aż tak emocjonującego meczu.

Pierwszego seta Warta rozpoczęła pewnie, można powiedzieć – zgodnie z planem. Prowadzenie 10:6 i kontrola sytuacji doprowadziły do stanu 23:20. Goście pokazali wiele efektywnych akcji, jednak tego seta nie byli już w stanie uratować i przegrali do 23.

Za to na początku drugiej odsłony spotkania całkowicie rozbili gospodarzy, objęli prowadzenie 4:0. Stopniowo powiększali przewagę (17:10) i wygrali ostatecznie 25:18.

W trzeciej partii AZS wypracował na początku trzypunktową przewagę. Asy serwisowe Warty, jak ten przy stanie 15:12 d;a Opola, Szymona Nowaka i ofiarna gra nie były jednak w stanie przełamać będących na fali gości. Set zakończył się ponownie wynikiem 18:25.

Czwarty set działoszynianie musieli wygrać. I wygrali. Tym razem to Warta przejęła inicjatywę budując przewagę 16:13, 19:15. Zaskoczył blok. Jednak w końcówce kibice zgromadzeni w hali zobaczyli dramat rozgrywającego Warty – Patryka Spychały , który o tej pory grał kolejne świetne spotkanie. Podczas jednej z końcowych akcji doznał kontuzji. Nie był w stanie zejść z parkietu na własnych nogach i rzecz jasna kontynuować spotkania. Jego miejsce zajął wieloletni reprezentant Warty i trener działoszyńskiej młodzieży – Sławomir Korczak , który wcześniej wchodził jedynie na podwójne zmiany z Marcinem Melnarowiczem . Gospodarze wygrali pewnie 25:19.

Tie-break jak zwykle bardzo emocjonujący. Dobra postawa całej drużyny nie wystarczyła jednak do wygrania. Chociaż Warta prowadziła na zmianie stron boiska 8:7, to za chwilę musiała odrabiać straty. Potem trwała walka na przewagi i jak to zazwyczaj bywa zadecydowało raczej szczęście, które mieli zawodnicy z Opola. Chociaż zdaniem kibiców piłka nie dotknęła ręki żadnego z działoszynian, tylko odbiła się od taśmy, to sędzia przyznał ostatni punkt gościom, którzy ostatecznie wygrali 19:17 i cały mecz 3:2. Kolejny mecz na hali przy ul. Ogrodowej dopiero 15.11. Będą to derby powiatu z Czarnymi Rząśnia, które zawsze wzbudzają duże emocje.

Warta Działoszyn – AZS Opole 2:3

(25:23, 18:25, 18:25, 25:19, 17:19)

Skład zespołu:

Warta Działoszyn: Spychała, Słomczyński P., Słomczyński M., Pilarczyk, Antosiak, Radojewski, Żuchowski (libero) oraz Korczak, Melnarowicz, Nowak i Chojecki