Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Łomacz: Potrafimy wygrywać ze Skrą

Grzegorz Łomacz: Potrafimy wygrywać ze Skrą

fot. archiwum

Drużyna Jastrzębskiego Węgla w dwóch poprzednich kolejkach dość łatwo pokonała rywali. Również do meczu z AZS Politechniką Warszawską jastrzębianie przystępowali z pozycji faworyta. Tymczasem okazało się, że goście wysoko postawili im poprzeczkę.

Wydawało się, że zawodnicy z Jastrzębia są zaskoczeni dobrą grą przeciwnika i swoją słabszą postawą. – Rzeczywiście, dwa pierwsze mecze w lidze wygraliśmy dość łatwo i mimo, że spodziewaliśmy się tym razem cięższych warunków, to jednak liczyliśmy, że w trzecim spotkaniu tez pójdzie nam dobrze. Byliśmy przecież faworytem… Boisko zweryfikowało jednak ten pogląd i należy się cieszyć, że udało nam się wygrać ten mecz – mówił po spotkaniu rozgrywający gospodarzy Grzegorz Łomacz .

 

Był to z pewnością trudny pojedynek dla gospodarzy. Problemy z silną zagrywką warszawian, a momentami niemoc w ataku pokazały, że przed drużyną z Szerokiej wciąż jeszcze wiele pracy. – Trudno na gorąco podać przyczyny naszej słabszej gry, myślę że przede wszystkim popełnialiśmy zbyt dużo błędów. Wydaje mi się też, że nie byliśmy tak skoncentrowani jak w poprzednich meczach i stąd pojawiły się te problemy – tłumaczył Łomacz, który pojawił się na boisku w ramach podwójnej zmiany.



 

Z pewnością sztab szkoleniowy jastrzębian dokładnie przeanalizuje spotkanie z Politechniką. Wyciągnięcie odpowiednich wniosków będzie o tyle ważne, że podopiecznych trenera Santillego czekają pojedynki z silniejszymi niż dotychczas przeciwnikami. Już 5 listopada zagrają z greckim Olimpiakosem, a trzy później dni zmierzą się z mistrzem Polski i liderem dotychczasowych rozgrywek – Skrą Bełchatów.

 

Następny mecz gramy w Bełchatowie, z zespołem który jest uważany za głównego faworyta tych rozgrywek. Wiadomo, że inaczej podchodzi się do spotkań z drużyn z najwyższej półki. Na pewno chcemy powalczyć, bynajmniej nie czujemy się skazani na porażkę – zapewniał Grzegorz Łomacz. – Ubiegłe lata pokazały, że Jastrzębie potrafi grać skutecznie ze Skrą i wygrywać, więc czemu nie tym razem. Musimy tylko zagrać na sto procent swoich możliwości i to chyba tyle.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved