Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Drugi turniej z cyklu World Tour w Bahrajnie

Drugi turniej z cyklu World Tour w Bahrajnie

Po dwutygodniowej przerwie, kontynuowane będą zawody z serii Swatch FIVB World Tour. W turnieju głównym wystąpią dwie polskie pary: Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz.

Rozpoczęcie zawodów Bahrain Open 2008 zaplanowane zostało na poniedziałek a turniej kwalifikacyjny na wtorek. Osiem drużyn przejdzie do rund, w których stawką są pieniądze i zagra w dziewiętnastu z dwudziestu zaplanowanych na rok 2008 turniejów Swatch FIVB World Tour.

Podwójnie eliminacyjna Runda Finałowa turnieju Bahrain Open, w której udział wezmą 32 drużyny rozpocznie się w środę. Spotkania w turnieju głównym rozegrają także dwie polskie pary- Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Mecze półfinałowe zaplanowane zostały na piątek a pojedynki medalowe- na sobotę. Zwycięska drużyna podzieli między siebie 28 000 dolarów, natomiast parze, która zdobędzie srebro, przypadnie w udziale 19 500 dolarów.Złota bronić będą Reindeer Nummerdor i Richard Schuil. W turnieju Bahrain Open 2007 pokonali oni brazylijski duet Pedro Cunha/ Franco Neto, zostając tym samym pierwszymi Holendrami w historii, wygrywającymi turniej z cyklu World Tour. Po tym zwycięstwie parze holenderskiej udało się wygrać jeszcze dwa turnieje, wliczając w to trzysetową pojedynek z niemiecką parą w Dubaju, dwa tygodnie temu.

Silną parę stanowić będą Brazylijczycy w składzie Harley Marques/ Pedro Salgado. Ten drugi jest jedynym zawodnikiem, który przed 23 rokiem życia zdobył aż 9 złotych medali w Turniejach World Tour.

W turnieju Bahrain Open udział weźmie 61 drużyn męskich z 28 krajów: Argentyny, Austrii, Bahrajnu, Brazylii, Kanady, Czech, Danii, Francji, Gruzji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Japonii, Kazachstanu, Libanu, Holandii, Norwegii, Nigerii, Omanu, Polski, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Słowacji, Hiszpanii, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy i Wenezueli.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved