Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Włoch: Florens Castellana pokonał Asystel Novara

Puchar Włoch: Florens Castellana pokonał Asystel Novara

Siatkarki Asystelu Novara po dobrych meczach sparingowych, rozpoczęły sezon niezbyt udanie. Podczas 1. kolejki w Serie A przegrały 1:3 z Florens Castellana Grotte. Z tą ekipą zagrały też w Pucharze Włoch i również poległy 1:3.

Pierwszy set rozpoczął się od dobrej gry zespołu Florens. Po skutecznych atakach Scott-Arrudy i Petkovej prowadziły 8:3. Utrzymywały kilkupunktową przez długi czas, a im bliżej było końca tym ich prowadzenie zwiększało się. Seta zakończyła wynikiem 25:14 Petkova. W drugim secie gra była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Po akcji Anny Podolec stan partii wyrównał się na 17:17. Końcówka tego seta była bardzo emocjonująca, jednak zwycięstwo udało się odnieść zawodniczkom Asystelu (26:24). W kolejnych dwóch setach ponownie bardzo wyraźnie prowadziły siatkarki Florens Castellana Grotte, które wygrały kolejno do 14 i 15.

Polskich kibiców powinna cieszyć dyspozycja Anny Podolec, która zdobyła w tym pojedynku 14 punktów. W ekipie Asystelu o dwa „oczka” więcej zdobyła jedynie Lombardo. Przypomnijmy, że Anna Podolec za pozwoleniem klubu nie brała udziału w ostatnich przygotowaniach zespołu do sezonu we włoskiej ekstraklasie.

Florens Castellana Grotte – Asystel Novara 3:1

(25:14, 24:26, 25:14, 25:15)

Składy:

Castellana Grotte: Dalia (1), Soninha (3), Petkova (16), Quaranta (8), Elisangela (17), Scott-Arruda (11), Sansonna (L), Moncada (1), Roani (4)

Asytel Novara: Bechis, Lombardo (16), Lapi (2), Podolec (14), Barcellini (9), Rosso (11), Scarabelli (L), Garavaglia, Camera