Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piast Szczecin a PlusLiga Kobiet

Piast Szczecin a PlusLiga Kobiet

fot. archiwum

Ruszyły rozgrywki PlusLigi Kobiet. Na razie kibice ze Szczecina mogą interesować się jedynie występami w niej dwóch siatkarek, które niedawno jeszcze grały w zespole Piasta.

W inauguracyjnej kolejce PlusLigi kobiet zagrały Chojnacka oraz Szymańska , ale to tylko mniejsza i większa zbieżność z zawodniczkami Piasta o tych nazwiskach. Wystąpiła też Anna Związek , przyjmująca szczecińskiej drużyny w poprzednim sezonie. Jako rezerwowa weszła na boisko w zespole Stali Mielec w wygranym 3:0 spotkaniu z Calisią w Kaliszu. Siatkarką Stali jest tez była środkowa bloku Piasta, Paulina Dutkiewicz , która z Piasta odeszła wcześniej. W Stali jest jednak głęboką rezerwową.

 

W ubiegłym sezonie Piast przegrał rywalizację o awans do ekstraklasy m.in. z Gwardią Wrocław, od której był zdecydowanie słabszy. Gwardia na inaugurację ekstraklasy wygrała z broniącą tytułu Muszynianką Muszyna… seta. Uległa 1:3 – w podobny sposób jak Piast zaprezentował się w pierwszym meczu po awansie do ekstraklasy. Istnieje prawdopodobieństwo, że Gwardia może podzielić los szczecińskiej drużyny i za rok spaść z powrotem do I ligi. 

Nie ulega wątpliwości, że dzięki sponsorowi, Plusowi, siatkówka kobiet w Polsce stoi na coraz wyższym poziomie. Trudniej jest utrzymać się w ekstraklasie i trudniej jest do niej trafić. Rosnący poziom ma też wpływ na I ligę, o czym chyba już przekonały się nasze siatkarki (niespodziewane porażki z TPS Rumia i SMS Sosnowiec) Aby skutecznie walczyć z drużynami z najwyższej klasy rozgrywkowej (nie w sparingach, ale w ważnych meczach o punkty) trzeba "lać” rywalki w I lidze. Na razie Piast miał z tym spore problemy.

 

Jednak nie ulega też wątpliwości, że Piast jest w stanie zagrać mecze na poziomie ekstraklasy. Problem w tym, że na pewno nie kilka spotkań z rzędu. To na razie jeden z największych problemów siatkarek, trenera i sympatyków drużyny.

 

* Krzysztof Dziedzic (Głos Szczeciński)

źródło: Głos Szczeciński

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved