Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Na Podlasiu liga wojewódzka mężczyzn rozpoczyna sezon

Na Podlasiu liga wojewódzka mężczyzn rozpoczyna sezon

W weekend zaczynają się rozgrywki podlaskiej III ligi siatkówki. Wystartuje w niej siedem zespołów, ale raczej żaden nie planuje awansu o klasę wyżej. W poprzednim sezonie rozgrywki wygrała drużyna Orion G2 Bielsk Podlaski przed Żubrem Białowieża. Oba zespoły wystąpiły później w barażach o wejście do II ligi.

Niestety, ich zmagania już zakończyły na pierwszej rundzie. W rozpoczynających się rozgrywkach te dwa kluby także należą do faworytów rozgrywek, tym bardziej że dokonały wzmocnień. W klubie z Bielska Podlaskiego będzie grał środkowy Łukasz Babińczuk, znany z występów w Pronarze Hajnówka czy ostatnio w Ślepsku Augustów.

Łukasz jest sporym wzmocnieniem, ale także mamy straty w kadrze – twierdzi Andrzej Sosna, trener Oriona. – Odeszło pięciu młodych chłopaków, którzy wyjechali na studia. Musieliśmy kadrę uzupełnić innymi wychowankami. Nasza siła jest porównywalna z ubiegłym rokiem i mamy podobne plany. Chcemy wygrać ligę, a w barażach dojść jak najdalej. Silne będą także ekipy Żubra Białowieża i Biebrzy Lipsk.Wzmocnił się także zespół z Białowieży. Teraz trener Wojciech Gutowski będzie miał do dyspozycji Jerzego Janiela i Cezarego Szykułę, którzy swego czasu grali w II lidze w barwach klubu z Hajnówki. – Ci zawodnicy wniosą do naszej drużyny doświadczenie, którego nam brakowało – mówi Gutowski.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved