Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Lemieszek: Forma musi odpalić

Krzysztof Lemieszek: Forma musi odpalić

Po czterech kolejkach w rozgrywkach I ligi mężczyzn Avia Świdnik ma na koncie dwie wygrane i dwie porażki. Mimo to trener Krzysztof Lemieszek nie jest zadowolony z dyspozycji swojej ekipy. - Zauważyłem u zawodników braki w elementarnym wyszkoleniu - przyznaje.

Jest pan zadowolony z postawy drużyny, która w kiepskim stylu przegrała mecze z MOS Będzin i Pronarem Parkietem Hajnówką?

Chyba nikt z naszej gry nie jest zadowolony, począwszy od kibiców, działaczy, zawodników, a na mnie skończywszy. Nie tego oczekiwaliśmy w tym sezonie. W miarę dobrze funkcjonują zagrywka i atak, ale ostatnio pojawił się nowy problem. Mamy niesamowite kłopoty z odbiorem prostych piłek, ich dograniem i wyprowadzeniem z tego własnych akcji. Krótko mówiąc leży u nas gra z kontry. Zauważyłem u zawodników braki w elementarnym wyszkoleniu. Dlatego jeden z treningów w tygodniu przeznaczyliśmy na siatkarskie abecadło. Takie zajęcia mieliśmy we wtorek. Mam nadzieję, że efekty naszej pracy będą widoczne.Nie ma innych przyczyn słabszej dyspozycji?

Kiedy coś nie idzie, pojawiają się nerwy. Z zawodników uchodzi pewność, pojawiają się proste błędy. Nie wykluczam, że po intensywnych przygotowaniach ciężko weszliśmy w rozgrywki ligowe.

A może zawodnicy są za słabo motywowani finansowo?

Na wynagrodzenie nikt z graczy nie może narzekać. Klub płaci na bieżąco, a typowych premii za wygrane mecze u nas nie ma. Zarząd obiecał bonusy za miejsce w czwórce, ale w tej chwili nie znamy szczegółów.

Przed wami dwa niedzielne mecze – ligowy w Nysie oraz pucharowa przeprawa w Sycowie z Rosiekiem. Później, po dwutygodniowej przerwie, do Świdnika przyjedzie Gwardia Wrocław. Na co pan liczy w tych spotkaniach?

Przed meczem z SMS Spała zakładałem uzbieranie pięciu punktów. Mamy już trzy, brakuje dwóch. Chciałbym, aby zespół nie unikał twardej walki w Nysie. Tamta hala nam leży. Do Pucharu Polski podchodzimy z dystansem, liga jest najważniejsza. Liczę, że forma Avii w końcu odpali.

Rozmawiał Jarosław Czępiński

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved