Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ile skacze Skra i dlaczego

Ile skacze Skra i dlaczego

fot. archiwum

Drużyna PGE Skry Bełchatów na początku sezonu trenuje intensywniej niż w poprzednich latach. - Nie jesteśmy jeszcze w najwyższej formie - mówią zgodnie bełchatowscy siatkarze. Dlaczego tak się dzieje?

Dawid Murek twierdzi, że najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie do występów w Lidze Mistrzów. A w grupie bełchatowianie mają same tuzy: VfB Friedrichshafen, Iskrę Odyńcowo i Panathinaikos Ateny. Dlatego dwa tygodnie po rozpoczęciu rozgrywek ligowych zespół praktycznie cały czas trenuje dwa razy dziennie. – Ćwiczymy dużo, ale widocznie tak musi być – uważa Daniel Pliński , środkowy PGE Skry. – Biorąc pod uwagę natężenie treningów, jesteśmy w bardzo dobrej dyspozycji, co pokazały spotkania z Trefem Gdańsk i AZS Częstochowa .

 

Jacek Nawrocki , drugi trener drużyny, przyznaje, że zawodnicy trenują dużo. Zaraz jednak dodaje, że obciążenia są coraz mniejsze. – To wszystko podporządkowane jest Lidze Mistrzów – potwierdza. 

Za przygotowanie fizyczne zespołu odpowiada Giovani Foppa . To Brazylijczyk, "pozyskany" przed sezonem z Dynama Kazań, zwycięzcy Ligi Mistrzów. – On przede wszystkim kontroluje wszystko, co dzieje się na siłowni – wyjaśnia Nawrocki. – Ustala liczbę powtórzeń, ciężary, jakie podnoszą zawodnicy, czy rozdział sił. Plany są jednak wspólne, wszystko ustalamy w trójkę .

 

Podczas zajęć w hali monitorowana jest przede wszystkim liczba skoków, jakie wykonują zawodnicy. Według Nawrockiego, każdy wykonuje od 40 do 120 skoków, a zależy to od pozycji na boisku. Najmniej skaczą rozgrywający – ok. 40 razy, najwięcej środkowi – do 120. Skrzydłowi zwykle są pośrodku – wykonują ok. 100 skoków. – Wszystko dokładnie kontrolujemy, żeby nie przesadzić z obciążeniami – podkreśla Nawrocki.

 

* Jarosław Bińczyk (gazeta.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved