Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Volley wygrywa z Hejnałem Kęty

II liga: Volley wygrywa z Hejnałem Kęty

Przy pełnej widowni siatkarze Volley Rybnik odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem 3:1 pokonali Hejnał Kęty awansując tym samym na 2. miejsce w tabeli II ligi gr. 4 mężczyzn.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry z obu stron. Jednak po pierwszych wymianach zarysowała się przewaga kęcian. Głównym tego powodem była nieprawdopodobna gra w obronie. Silne i różnorodne ataki rybniczan były podbijane, a wyprowadzane kontry okazywały się skuteczne. Do tego doszło kilka zepsutych zagrywek i kilka błędów w przyjęciu. Te czynniki zdecydowały o zwycięstwie Hejnału w pierwszym secie 25:17.

Druga partia to coraz lepsza gra TS Volley. Bardzo dobrą zmianę dał Michał Łata , który zastąpił Andrzeja Śmiatka . To już drugi dobry mecz tego zawodnika, który wchodząc z ławki poprawiał przyjęcie, dzięki czemu gra rybnickiego zespołu mogła nabrać płynności. Od początku seta zarysowała się przewaga podopiecznych Wojciecha Kasperskiego , która która sukcesywnie powiększana dała zwycięstwo w drugiej odsłonie meczu 25:21.

Kolejny set to coraz lepsza zagrywka miejscowych, szczególnie rozgrywającego z Rybnika, Łukasza Lipa . Poprawiła się też gra na środku za sprawą Jakuba Dejewskiego i Tomasza Wardy . Ze skrzydeł zaczęli zdobywać punkty Grzegorz Jaruga i Wiktor Borowski , a trzeci set zakończył się zwycięstwem rybniczan 25:20.

Czwarty set to już pełna kontrola wydarzeń na boisku. Zespół z Kęt radził sobie coraz gorzej, a rybniczanie będąc na fali niezagrożeni zwyciężyli 25:19. Zwycięstwo 3:1 dało TS Volley awans na 2. miejsce w tabeli za Karpatami Krosno. Jest to duża niespodzianka, gdyż nikt się nie spodziewał, że po 4. kolejkach TS Volley będzie znajdować się aż tak wysoko. Tabela wprawdzie nie oddaje rzeczywistego układu sił ponieważ niektóre zespoły jedną kolejkę pauzowały, jednak trzy zwycięstwa i tylko jedna porażka ma swoje znaczenie.

Siatkarze bardzo cieszyli się z gorącego dopingu licznie zgromadzonych kibiców. Stwarzało to atmosferę walki i niezapomnianego widowiska sportowego. Na meczu obecni byli wybitni wychowankowie rybnickiego klubu – Paweł Rusek (obecnie libero Jastrzębskiego Węgla – przyp. red.) i Mariusz Prudel (mistrz Europy w siatkówce plażowej – przyp. red.).

Już w sobotę TS Volley udaje się do Radomia na mecz z Czarnymi, którzy w bieżącym sezonie nie przegrali jeszcze meczu. Wydaje się, że Czarni Radom to jeden z głównych kandydatów na awans do I ligi.

Skład :

TS Volley : Łukasz Lip, Andrzej Śmiatek, Grzegorz Jaruga, Wiktor Borowski, Karol Kloś, Tomasz Warda, Łukasz Majenta (libero) oraz Michał Łata, Dawid Drużga, Jakub Dejewski, Adrian Sdebel i Tomasz Kolarczyk.