Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Częstochowianie omawiali sprawy organizacyjne przed LM

Częstochowianie omawiali sprawy organizacyjne przed LM

W środowy wieczór odbyła się w Częstochowie konferencja prasowa klubu Domex Tytan AZS, dotyczyła aspektów organizacyjnych przed meczami Ligi Mistrzów. W 1. kolejce tych elitarnych rozgrywek częstochowianie zmierzą się z tureckim Fenerbahce Stambuł.

Całkowity koszt występów naszej drużyny w najlepszych rozgrywkach europejskiej klubowej siatkówki oszacowano na sumę około 350 tysięcy złotych. Jednak do tego należny doliczyć możliwość nakładania kar finansowych przez Europejska Federację Siatkówki, a dla przykładu można podać, iż w zeszłym sezonie suma owych kar wyniosła 120 tysięcy. Upomnienia finansowe można dostać nawet za najmniejsze szczegóły typu: brak flagi kraju, z którego występuje drużyna w meczu Ligi Mistrzów, a nawet jej krzywe powieszenie, ale na przykład także zła szerokość taśmy ograniczającej miejsce dla zawodników rezerwowych.

W ubiegłą niedzielę gościliśmy przedstawiciela federacji CEV, który przybył w sprawie zatwierdzenia hali Polonia do gry w Lidze Mistrzów. Po kilku poprawach typu ulepszenie oświetlenia, czy położenia nowej wykładziny a czas meczy w pucharze europejskim, która została wypożyczona od Polskiego Związku Piłki Siatkowej na wszystkie trzy mecze grupowe. Należy wspomnieć też o tym, iż na tych meczach będzie mniej miejsc siedzących, gdyż trybuny przy parkiecie od strony tablicy świetlnej nie będą rozstawiane z powodu wymaganej powierzchni pola do gry. Hala Polonia zmieściła się w dopuszczalnych rozmiarach dotyczących wysokości. Od minimalnej wysokości dzieli nas… 12 centymetrów. Tyle mierzy wysokość od parkietu do najniższego punktu pod sufitem, w tym wypadku są to obręcze od koszy. Najważniejsze jednak jest to, że wszystkie mecze zostaną rozegrane w Częstochowie.Liga Mistrzów rusza już 5. listopada. Domex Tytan AZS Częstochowa pierwszy mecz rozegra w Stambule.

* Damian Trybulec (azsczestochowa.pl)

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved