Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Amatorzy w Elblągu

Amatorzy w Elblągu

Zainteresowanie siatkówka w Polsce jest ogromne i ciągle rośnie. Chcemy oglądać zmagania najlepszych, ale także próbujemy swoich sił na boiskach. Elbląg dołączył do grona miast, w których rozgrywane są mecze ligi amatorskiej.

W Elbląskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej może zagrać każdy, z wyjątkiem zawodników, którzy aktualnie biorą udział w rozgrywkach prowadzonych przez PZPS lub WZPS-y.

W ubiegłym sezonie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zapoczątkował amatorskie rozgrywki na terenie tego miasta. W zawodach wzięło udział szesnaście zespołów. Wówczas najlepsza okazała się drużyna IKS Atak, która w finale pokonała Naukę jazdy Adam. Trzecie miejsce zajął ZNP Atak.W tym roku do rozgrywek zgłoszonych zostało dziewiętnaści drużyn, które podzielono na dwie ligi. Do I ligi zostały zakwalifikowane zespoły biorące udział w pierwszej edycji wg kolejności zajętych miejsc. Pozostałe zespoły zagrają w II lidze.

Eliminacje rozegrane zostaną systemem każdy z każdym, a runda finałowa systemem play off (do dwóch zwycięstw – przyp. red.). Zespoły z miejsc 9-10 rozegrają dodatkowo mecze o utrzymanie w I lidze. Ostatnia drużyna automatycznie spadnie do II ligi. Zwycięzca II ligi awansuje do I ligi, a zespół, który zajmie drugie miejsce, rozegra mecz barażowy z dziewiątą drużyną I ligi. Zwycięzca tego barażu wystąpi w I lidze w kolejnej edycji EALPS.

Rozgrywki startują już w tym tygodniu. Mecze rozgrywane będą w każdy wtorek i czwartek na dwóch elbląskich halach: Szkoły Podstawowej nr 8 przy ulicy Szańcowej, oraz w hali sportowej Jednostki Wojskowej przy ulicy Mazurskiej.

Zespoły zgłoszone do rozgrywek EALPS w sezonie 2008/09:

I liga

Garnizon Elbląg                                    
IKS Atak                                                  
Merkury Urząd Celny                            
Nauka Jazdy ADAM                               
Omeniki                                                  
Ściekowianka                                        
Urząd Miejski                                         
Volley Team Sisley                               
Zakwasy                                                 
ZNP Atak

II liga

13 Pułk Przeciwlotniczy
Debet
Dzikie Osły
Lira
No i co
POL-PLAST
SKRA Łęcze
Stokota
Tiger Team

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved