Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Więcej pieniędzy dla ZAKSY

Więcej pieniędzy dla ZAKSY

Wygrana siatkarzy ZAKSY w Rzeszowie wzbudziła entuzjazm nie tylko kibiców, ale również i sponsorów klubu z Kędzierzyna-Koźla. Zakłady Azotowe Kędzierzyn deklarują jeszcze większe wsparcie finansowe drużyny.

Firma planuje szereg inwestycji, zamierza też wejść na giełdę i potrzebuje reklamy. Prezes ZAK SA Krzysztof Jałosiński zapowiada zwiększenie budżetu klubu. – Jako firma chcemy wspierać zespół, który ma sukcesy, a wiadomo, żeby odnieść sukces w sporcie, trzeba mieć do tego środki – powiedział Radiu Park Krzysztof Jałosińki.

Część dodatkowych pieniędzy trafi do ZAKSY jeszcze w tym roku. – Budując zespół na ten sezon, planowaliśmy budżet na ponad pięć milionów złotych, jednak mieliśmy zabezpieczone około 80 proc. środków. Prezes Jałosiński zadeklarował, że pomoże nam uzupełnić tę lukę – wyjaśnia Kazimierz Pietrzyk, prezes ZAKSY.Ostatnie rozmowy obu prezesów to dowód na to, że ZAK coraz mocniej angażują się w kędzierzyńską siatkówkę. A jeszcze nie tak dawno było zupełnie inaczej. W 2006 roku ówczesny prezes „Azotów” Wojciech Zaremba wypowiedział klubowi umowę sponsorską. Swoją decyzję tłumaczył wówczas szukaniem oszczędności i potrzebą środków na inwestycje. Niedługo w firmie doszło do zawirowań związanych z kontrolą procesu prywatyzacyjnego. Ostatecznie z niego zrezygnowano i postanowiono, że akcje zakładów trafią na giełdę. W międzyczasie, wskutek wewnętrznych tarć we władzach Nafty Polskiej, Wojciech Zaremba został odwołany z funkcji prezesa.

Nowy konkurs wygrał Bartłomiej Cząstkiewicz, który w swojej wizji rozwoju zakładów dużą wagę przywiązywał do budowania jej przyjaznego wizerunku. W tym właśnie miał mu pomóc klub siatkarski. Podobną drogą kroczy jego następca, Krzysztof Jałosińki.

Przy większym budżecie w przyszłym sezonie Kazimierz Pietrzyk wierzy, że ZAKSA będzie mogła walczyć o najwyższe laury. – Powiedzmy, że jeśli to będą dwa miliony złotych więcej niż mamy teraz, to mogę się podjąć budowy zespołu, który zagra o mistrzostwo Polski – mówi prezes ZAKSY.

Nie wiadomo jeszcze, o jaką kwotę „Azoty” zwiększą swoją dotację na drużynę siatkarzy. Wciąż trwają poszukiwania drugiego sponsora strategicznego, który przy zaangażowaniu odpowiednich środków mógłby jako drugi człon wejść w nazwę klubu z Kędzierzyna-Koźla.

*Autor – Grzegorz Łabaj

źródło: Gazeta Lokalna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved