Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 5. kolejki ligi czeskiej kobiet

Strefowe podsumowanie 5. kolejki ligi czeskiej kobiet

W lidze czeskiej kobiet rozegrano już 5. kolejek. Liderem tabeli są siatkarki VK Prostejov, które w sobotę pokonały drugiego Mittala z Ostrawy. Tuż za nimi z jednym zaległym spotkaniem jest SK UP Ołomuniec.

Po raz kolejny bardzo dobrą formę w tym sezonie udowodniły siatkarki z Ołomuńca, pokonując na wyjeździe VK TU Liberec 3:1. Z wyjątkiem trzeciej partii to przyjezdne od początku do końca dyktowały warunki gry. Kluczem do zwycięstwa była niezwykle skuteczna gra ze skrzydeł. Dzięki zwycięstwu SK UP obok VK Prostejov jest jedynym zespołem, który w czeskiej ekstraklasie nie doznał goryczy porażki.

VK TU Liberec – SK UP Olomouc 1:3

(19:25, 18:25, 25:22, 16:25)

Nie bez kozery głośno było o zespole z Brna po meczu z najsilniejszym w tej chwili zespołem w Czechach, VK Prostejov. W 3. kolejce siatkarki z Brna musiały uznać wyższość rywalek dopiero po tie-breaku. W miniony weekend Kralove Pole udowodniło, że zacięty mecz liderem tabeli nie było przypadkiem, pokonując w trzech setach Tatran Stresovice. Wynik drugiego i trzeciego seta wskazuje na optycznie wyrównaną walkę, to od początku nie było wątpliwości, kto jest faworytem tego spotkania.

Královo Pole Brno – Tatran Střešovice 3:0

(25:12, 25:20, 25:22)

Sześć punktów w pięciu meczach, to dorobek Slavii Praga w tym sezonie. Szansa na długo oczekiwane zwycięstwo pojawiła się w meczu z Sokołem z Frydka-Mistka. Po zaciętym pierwszym secie wygranym przez stołeczne 28:26, dwie następne partie należały do siatkarek z Moraw. Co prawda miejscowym udało się doprowadzić do tie-breaka, ale koszmarne, proste błędy spowodowały, że to sokolanki opuściły ostatnie miejsce w tabeli, przesuwając się na 8. pozycję.

Slavia Praha – Sokol Frýdek – Místek 2:3

(28:26, 21:25, 21:25, 25:16, 12:15)

Mecz pomiędzy TJ Mittal Ostrawa a VK Prostejov bez wątpienia był hitem 5. kolejki czeskiej ekstraklasy. Emocji nie brakowało, ale jedynie w pierwszych dwóch setach – pierwszego podopieczne Miroslava Cady wygrały 25:21, w drugim nieznacznie lepsze okazał się Mittal. Kolejne odsłony meczu to już absolutna dominacja prostejovianek, które dzięki piątej wygranej przewodzą w ligowej tabeli.

Mittal Ostrava – VK Prostějov 1:3

(21:25, 25:23, 10:25, 18:25)

Kolejnej porażki doznały mistrzynie Czech, Olymp Praga. Tym razem po tie-breaku uległy prowadzonym przez Tanę Krempaskę juniorkom reprezentacji Czech. Prażanki, które w przerwie między sezonami całkowicie przebudowały skład po 5. kolejkach zajmują 9. pozycję w tabeli. W ubiegły weekend pauzował Prerov Precheza.

SCM – ČVS juniorky – Olymp Praha 3:2

(21:25, 31:29, 21:25, 25:23, 15:13)