Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 4. kolejki ligi Pro B kobiet we Francji

Strefowe podsumowanie 4. kolejki ligi Pro B kobiet we Francji

Niestety znowu ze zmiennym szczęściem grały Nasze zawodniczki na zapleczu francuskiej ekstraklasy. Drużyna Marty Lach i Anny Brożek - Volley-Ball Tulle Naves po dobrym meczu niestety uległa drużynie gospodyń z Nantes 3:1.

Pierwszy set nie zapowiadał porażki. Bardzo dobrze funkcjonowało przyjęcie oraz gra blokiem. Dziewczyny dobrze radziły sobie w kontratakach powolutku zwiększając przewagę w secie z 4:8 na 10:17. Wpływ na lepszą grę zespołu miała również pierwsza rozgrywająca Iliana Bogdanowa, która wróciła po kontuzji (złamany palec).W dalszej części seta walka toczyła się punkt za punkt i ostatecznie Nasze dziewczyny wygrały tego seta 18:25.

W drugiej odsłonie role się odwróciły. Zdecydowanie podrażnione porażką w pierwszym secie gospodynie z zespołu VOLLEY-BALL NANTES ATLANTIQUE szybko zdobyły kilku punktową przewagę i wyszły na prowadzenie 11:5. W Naszym zespole zaczęło szwankować przyjęcie. Dziewczyny nie miały dobrej wystawy i było pewne ze tego seta nie da się już wygrać. Końcowy wynik 25:18 dla Nantes.

Dwa następne sety też padły łupem gospodyń, ale trzeba przyznać, że do łatwych zdobyczy one nie należały. W trzecim i czwartym secie walka toczyła się punkt za punkt.W trzecim do stanu 23:23 żadnemu zespołowi nie udało się odskoczyć choćby na 2 pkt. Niestety błąd ustawienia i as serwisowy w końcówce „załatwiły” sprawę i przegrana w tej partii stała się faktem. W czwartym secie sytuacja nie uległa zmianie. Walka punkt za punkt i chęć zdobycia choćby jednego punktu na „obcym terenie” była bardzo widoczna. Marta Lach jak zwykle popisywała się „efektownymi „pojedynczymi blokami (w całym meczu 6), a Anna Brożek z trudnych piłek obijała blok i zdobywała punkty. Niestety tak jak w trzecim secie chwila dekoncentracji całego zespołu kosztowała zespół z Tulle stratą jakże cennego w tym momencie jednego punktu 25:22.

Bardzo dobrze natomiast radzi sobie drużyna EVREUX VOLLEY-BALL Agnieszki Drzewiczuk. W rozegranym awansem meczu 11 października pokonała drużynę ENTENTE ST-CHAMOND VOLLEY-BALL 3:1.

Pierwszy set był zadziwiający, bo zdecydowany faworyt meczu przegrał go do 12. Potem wszystko wróciło do „normy” i zawodniczki z EVREUX pewnie wygrały kolejne partie. Zespół Agnieszki bardzo dobrze zagrał zagrywka zdobywając tym elementem aż 8 pkt. (3 pkt. bezpośrednio z zagrywki zdobyła Agnieszka).Nasza zawodniczka w tym meczu wg statystyk była również najskuteczniejszym graczem swojego zespołu zdobywając łącznie 17 pkt.

Drugi mecz rozegrany 18 października był już bez emocji. EVREUX VOLLEY-BALL pokazał drużynie VOLLEY CLUB HARNES gdzie jest jej miejsce wygrywając pewnie 3:0. Całe spotkanie, gdyby nie 10 minutowa przerwa po 2-gim secie, trwałby przysłowiową „godzinkę z prysznicem”.

W tym tygodniu tj. 25 października drużyna VOLLEY-BALL TULLE NAVES podejmuje ENTENTE ST-CHAMOND VOLLEY-BALL natomiast dla bardzo dobrze jak dotychczas spisującej się drużyny z EVREUX zaczynają się tzw. „mecze prawdy”.

W sobotę 25 października gra na wyjeździe ze spadkowiczem z PRO A drużyną BEZIERS VOLLEY-BALL GAZELEC a tydzień później podejmuje u siebie drugiego spadkowicza z PRO A drużynę PAYS D’AIX VENELLES V.B. Mecze te dadzą nam odpowiedź czy drużynę Agnieszki Drzewiczuk stać w tym sezonie na awans do elity PRO A.