Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Pierwszy punkt Płomienia

Pierwszy punkt Płomienia

UKS Kazimierz Płomień po zaciętym pojedynku przegrał z rezerwami MKS MOS Interpromex Będzin 2:3. Dzięki jednemu punktowi ekipa z Sosnowca opuściła ostatnie miejsce w tabeli.

Pierwszego seta sosnowiczanie oddali bez walki. – Zawodnicy podeszli do tej części gry z młodzieńczą fantazją i szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Dopiero w kolejnych odsłonach zobaczyli, iż można powalczyć. Zespół zmobilizował się, a najlepiej zagraliśmy w czwartym secie, w którym cały czas prowadziliśmy i wygraliśmy go do 21 – mówił po spotkaniu trener UKS, Adam Pachołek.

Zwycięzcę meczu wyłonił dopiero tie-break. Będzinianie zaatakowali od samego początku i szybko osiągnęli 3-punktową przewagę, jednak nie podłamało to sosnowiczan, którzy doprowadzili do remisu 13:13. – Zabrakło nam szczęścia. Mieliśmy szansę wyjść na prowadzenie, ale zmarnowaliśmy atak, a chwilę później MKS cieszył się ze zwycięstwa. Szkoda porażki, ale moi zawodnicy pokazali w dzisiejszym meczu, iż mogą rywalizować z bardziej doświadczonymi drużynami – podsumował spotkanie trener Pachołek.

W drużynie z Będzina zagrał dzisiaj Marcin Kantor, który na co dzień występuje w I lidze.

źródło: sosnowiec.info.pl