Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Spełnione siatkarskie marzenie

Spełnione siatkarskie marzenie

16-letni Marek spod Opola choruje na mukowiscydozę. Mimo to stara się uprawiać sport, przede wszystkim siatkówkę. Jego marzeniem była gra z Maciejem Dobrowolskim z PGE Skry Bełchatów.

Dostałem wiadomość, że chory chłopiec chciałby się ze mną spotkać. Oczywiście się zgodziłem – opowiada rozgrywający mistrzów Polski. Pomogły też władze Skry, przekazując za pośrednictwem fundacji zaproszenie na mecz ligowy z AZS Częstochowa.

W sobotę Marek pojawił się w Bełchatowie. To było dla niego wielkie przeżycie – opowiada Anna Lysy z Fundacji „Mam marzenie”, która zorganizowała spotkanie. Po przyjeździe zaopiekował się nami pan Dobrowolski. Wręczył mu torbę z klubowymi pamiątkami. Widziałam w oczach Marka ogromną radość, kiedy oglądał piłkę z autografami drużyny.Chłopiec obejrzał mecz w towarzystwie rodziców i opiekunki z fundacji, który był jednak krótki, bo trwał tylko 75 min. Później zrobił sobie zdjęcia z wszystkimi zawodnikami Skry. To nie był jeszcze koniec atrakcji, ponieważ Maciej Dobrowolski pokazał Markowi cały klub: szatnie, gabinety odnowy, trofea. Na zakończenie obaj odbijali piłkę na boisku, na którym kilkanaście minut wcześniej grały najlepsze drużyny poprzedniego sezonu. Pan Maciej pochwalił Marka za technikę – mówi Anna Lysy. Dla niego było to prawdziwe spełnienie marzeń.

Co na to Dobrowolski? Cieszę się, że mogłem pomóc. Zrobiłem wszystko, co mogłem – odpowiada.

Wczoraj wieczorem do Polski miał wrócić Daniel Castellani. Przypomnijmy, że trener PGE Skry wyjechał do Brazylii, żeby dopingować swojego syna występującego w reprezentacji Argentyny, która walczyła o awans do mistrzostw świata juniorów. Castellani senior przyniósł szczęście, bo Argentyńczycy po raz pierwszy od 16 lat pokonali w tej kategorii wiekowej Brazylijczyków.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved