Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Silvano Prandi nowym trenerem reprezentacji Bułgarii

Silvano Prandi nowym trenerem reprezentacji Bułgarii

We wtorek Silvano Prandi został oficjalnie selekcjonerem kadry narodowej Bułgarii. Włoski szkoleniowiec podpisał dwuletni kontrakt. Najważniejsze cele stawiane mu przez federację, to medal mistrzostw Europy 2009 i podium mistrzostw świata we Włoszech.

We wtorek po południu Silvano Prandi przyleciał na kilka godzin do Sofii, by złożyć podpis na umowie z bułgarską federacją. Włoski selekcjoner podpisał dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia na kolejne dwa lata. Wszystko zależy od wyników, jakie osiągnie na mistrzostwach Europy w Turcji (2009) oraz mistrzostwach świata 2010. Jeśli reprezentacja Bułgarii stanie na podium którejś z tych imprez (a najlepiej obydwu), to kontrakt zostanie przedłużony do Igrzysk Olimpijskich 2012.

Prandi był jednym z jedenastu kandydatów, którzy ubiegali się o pozycję trenera kadry narodowej Bułgarii. Od początku był faworytem bułgarskiej federacji, miał również spore poparcie siatkarzy. W pokonanym polu zostawił byłego szkoleniowca Polaków Raula Lozano, a także Julio Velasco, Zorana Gajića i niezwykle cenionych bułgarskich fachowców Ljubomira Gierasimowa i Georgia Draganowa.Silvano Prandi ma 61 lat, a swoją karierę trenerską rozpoczął w 1976 roku. To jeden z najbardziej utytułowanych włoskich szkoleniowców, z niezwykle imponującą kolekcją osiągnięć. W latach 1982- 1986 był selekcjonerem kadry „azzurrich”, z którą zdobył brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles. Później pracował już wyłącznie w klubach Serie A1. Cztery razy wygrał Scudetto i Puchar Włoch (ostatni w 2006 roku), dwukrotnie triumfował w europejskim pucharze CEV.

W skład sztabu szkoleniowego reprezentacji Bułgarii wejdą również współpracownicy Prandiego z Cuneo – jako drugi selekcjoner Camillo Placi i jako trener odpowiedzialny za przygotowanie atletyczne Danilo Bramard.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved