Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agnieszka Kosmatka: Białystok grał nieobliczalnie

Agnieszka Kosmatka: Białystok grał nieobliczalnie

Farmutil Piła przegrał pierwsze ligowe spotkanie z AZS-em Białystok 1:3. O porażce, wyciąganiu wniosków i planach na przyszłość w rozmowie z Reprezentacja.net opowiada atakująca zespołu z Piły Agnieszka Kosmatka.

Przegrałyście sobotni mecz z Białymstokiem mimo, że byłyście uważane za faworytki. Jak oceni Pani to spotkanie?

Agnieszka Kosmatka : – Nie zagrałyśmy w żadnym z elementów na dostatecznym poziomie. A już na pewno nie w tych, na które przede wszystkim liczyłyśmy, czyli w zagrywce i bloku. Jedynie w drugim secie udało nam się zrealizować nasze założenia i pewnie wygrać. Poza tym zespół z Białegostoku grał bardzo ambitnie i powiem szczerze, nieobliczalnie, co też na pewno nie ułatwiło nam gry. Wydaje mi się, że właśnie tutaj trzeba szukać przyczyny naszej porażki .

Pierwszego seta minimalnie przegrałyście, a drugiego wygrałyście dość wysoko. Czego zabrakło więc w trzeciej i czwartej partii?

W każdym secie były takie momenty, kiedy dochodziłyśmy przeciwnika i wtedy „siadało” przyjęcie. Potem nie udawało nam się kończyć ataków, więc właściwie każdy element zawiódł, bo można było czymś nadrabiać straty, a nam się niestety nie udało "załatać dziur" .

W sobotnim spotkaniu oba zespoły zdobywały punkty seriami i seriami je traciły. Czy przyczyną tej sytuacji w Waszym przypadku mógł być brak zgrania?

Wydaje mi się, że tak. Faktem jest, że rozegrałyśmy wiele spotkań w okresie przygotowawczym. Zespół jest jednak w ¾ przebudowany i będziemy potrzebować czasu na zrozumienie się nawzajem i nabranie doświadczenia. Mam nadzieję, że wyciągniemy jakieś wnioski z porażki, nie podłamiemy się i już takie mecze nam się nie przydarzą .