Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 2. kolejki ligi greckiej

Strefowe podsumowanie 2. kolejki ligi greckiej

Wszyscy faworyci ligi greckiej A1 zwyciężali w drugiej kolejce tych rozgrywek. Iraklis, EA Patras i Panathinaikos po dwóch kolejkach mają na swoim koncie komplet punktów, a dwie pierwsze drużyny mają nadal „czysty stan” przegranych setów.

Pomimo kilku braków kadrowych mistrz kraju Iraklis bez większych problemów pokonał przed własną publicznością Milon. Przyjezdni ani przez chwilę nie zagrozili Iraklisowi. W żadnym z setów drużynie AONS Milon nie udało się zdobyć nawet dwudziestu punktów.

Panathinaikos po raz kolejny stracił seta ale tym razem przeciwnikiem nie był Olympiacos a beniaminek ligi Apollon Kalamarias. Przegrany na przewagi pierwszy set mocno zmobilizował siatkarzy ze stolicy. Kolejne trzy sety Ateńczycy wygrali bardzo wyraźnie i tym samym nie tracą przewagi punktowej do lidera tabeli Iraklisu Saloniki. Gospodarze zagrali bez swojego kapitana Sotirisa Pantaleona, który został przyjęty do szpitala z objawami cieczy w płucach i w najbliższym czasie będzie operowany.

Phinikas Syrou w drugiej kolejce podejmował przed własną publicznością lokalnego oponenta EA Patras. Goście w pierwszej kolejce nie stracili nawet seta i sztuka udała się im i tym razem. Pierwszy set wygrany przewagą ponad dziesięciu punktów zwiastował dominację jednej strony. Gospodarze w dwóch kolejnych partiach postawili nieco trudniejsze warunki ale na zwycięstwo choć w jednej odsłonie sił i umiejętności nie starczyło.

Olympiakos Pireus po przegranej w pierwszej kolejce wziął się za odrabianie strat. Na boisku drużyny GS Lamia wyraźnie wygrał dwa pierwsze sety po czym dopadł go tzw. „syndrom trzeciego seta”, którego siatkarze z Pireusu przegrali na przewagi. Sportowa złość po porażce w tym secie pozwoliła gościom zwyciężyć w czwartej partii, aż do 13 i w całym spotkaniu 1:3.

Kolejne już w tym sezonie derby Salonik tym razem pomiędzy zespołami PAOK i Aris rozegrane zostały już w piątek. Jak przystało na mecz derbowy emocji nie brakowało. Spotkanie zakończyło się dopiero po tie-breaku, w którym lepszy okazał się zespół PAOK.

Kolejkę kończyło spotkanie Kifissia – Ethnikos Alexandroupolis rozegrane w poniedziałkowy wieczór. Stawką meczu było odbicie się od ligowego dna, blisko którego były oba zespoły po przegranych w pierwszej kolejce spotkań. Goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie i dwukrotnie pozwalali wyrównać stan spotkania gospodarzom. Ostatecznie jednak udało im się wygrać piątego seta a efektem podziału punktów jest ostatnie miejsce zespołu GS Lamia.