Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Marcel Gromadowski wciąż najlepszy

Serie A2: Marcel Gromadowski wciąż najlepszy

Marcel Gromadowski nie zwalnia tempa na parkietach zaplecza najlepszej ligi świata. W pojedynku Wayel Bologna z Materdomini Volley.It Castellana Grotte Polak po raz kolejny błysnął wyśmienitą formą.

Marcel Gromadowski tradycyjnie już był najskuteczniejszym zawodnikiem swego zespołu, zapisując na swym koncie 21 punktów. Po raz kolejny „rządził i dzielił” w ataku wicelidera tabeli Serie A2. Na 28 prób ataku, wykorzystał 19, co dało 68 procent skuteczności. Do swego dorobku punktowego dorzucił również dwa udane bloki. Gromadowski wraz z atakującym głównego rywala bolońskiej drużyny Codyeco S.Croce Ricardo De Paula, dzierży palmę pierwszeństwa wśród najskuteczniejszych zawodników Serie A2.

W pojedynku z błąkająca się w dolnych strefach tabeli drużyną Materdomini Volley.It Castellana Grotte można było spodziewać się bezproblemowego, szybkiego zwycięstwa gospodarzy. Jednak już pierwszy set pokazał, że pozostawienie kompletu punktów w Bolonii, będzie kosztowało podopiecznych Gianluki Alberti’ego sporo wysiłku. Przez większą część pierwszej partii górą byli skuteczniej atakujący goście. Drużyna Wayel Bologna „przebudziła’ się dopiero w końcówce, prawidłowo zaczął funkcjonować blok, co dało bolończykom zwycięstwo 25:21. Druga partia to zdecydowana przewaga zespołu z Castellana Grotte. Gospodarze nie kończyli ataków, co na kontrach skwapliwie wykorzystywali rywale. Drugi set zakończył się zwycięstwem zawodników Massimo Dagioni 25:18. W trzecim akcie zawodnicy z Bolonii wyraźnie chcieli pokazać, że porażka w poprzedniej części spotkania była jedynie wypadkiem przy pracy. Wydatnie pomogli im w tym rywale popełniając 14 błędów własnych. Lepsza gra w ataku oraz w bloku przyniosła rezultat w postaci zwycięstwa 25:14. W czwartej odsłonie, już od początku, to siatkarze Wayelu Bologna nadawali ton grze. Przeważali we wszystkich elementach, co znalazło potwierdzenie w zwycięstwie 25:20.Wayel Bologna – Materdomini Volley.It Castellana Grotte 3:1

(25:21, 18:25, 25:14, 25:20)

Składy zespołów:

Wayel Bologna: Emiliani, Bacci (1), Jablonsky (9), Gromadowski (21), Braga (7), Lucchi (4), Paoli (12), Peli (libero)

Materdomini Volley.It: Corvetta, Rosso (11), Quarti, Kmet 12, Creus Larry (6), Argilagos (13), Ricci Petitoni (libero) oraz Peda (17), Barbone i Cortina.

Wayel Bologna po czterech kolejkach nadal pozostaje bez porażki. Po zwycięstwie nad drużyną z Castellana Grotte zachował druga pozycję w tabeli. Kolejnym rywalem drużyny Marcela Gromadowskiego będzie zajmująca dwunastą pozycję w tabeli Olio Pignatelli Isernia.

źródło: inf. własna, legavolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved