Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Maja Tokarska: Nie miałyśmy nic do stracenia

Maja Tokarska: Nie miałyśmy nic do stracenia

fot. archiwum

- Najbardziej cieszy nas to, że nie poddałyśmy się bez walki tym bardziej, że ekipa z Dąbrowy to zespół bardziej doświadczony i ograny – ocenia mecz z MKS Dąbrową w rozmowie z serwisem Reprezentacja.net Maja Tokarska.

Młody zespół Gedanii Żukowo stanął w swoim inauguracyjnym meczu przed niełatwym zadaniem, przyszło mu się bowiem zmierzyć z drużyną z Dąbrowy Górniczej. Mimo przegranej 0:3 siatkarki z Gdańska nie załamują się.

 

Najbardziej cieszy nas to, że nie poddałyśmy się bez walki tym bardziej, że ekipa z Dąbrowy to zespół bardziej doświadczony i ograny – ocenia grająca w Gedanii środkowa reprezentacji Polski juniorek Maja Tokarska . – Spodziewałyśmy się dobrej gry ze strony rywalek, ale najważniejsze, że nawiązałyśmy z nimi walkę i nie przegrałyśmy tego spotkania w szatni . 

Na pewno jednym z czynników, które zadecydowały o porażce gdańszczanek były niewymuszone błędy mnożące się w ich zespole. Czy można zrzucić je na karb problemów ze zgraniem młodej drużyny Gedanii? – Rzeczywiście, mamy problemy w tym elemencie – przyznaje młoda środkowa gdańskiego zespołu. – Wynika to z tego, że nie wszystkie trenujemy ze sobą od sierpnia. Mają do nas dołączyć jeszcze dwie zawodniczki: rozgrywająca i środkowa. Są one już w klubie jednak nie były jeszcze gotowe do występu we wczorajszym meczu. Myślę, że z meczu na mecz nasza gra powinna wyglądać coraz lepiej .

 

W drużynie z Dąbrowy Górniczej brylowała na rozegraniu Magdalena Śliwa , która poprowadziła swój zespół do zwycięstwa i została uhonorowana za swoją postawę tytułem MVP. – Magda Śliwa mocno „rozruszała” grę, bez problemów gubiła nasz blok. To doświadczona zawodniczka i na pewno zaprocentowało to w tym spotkaniu. W tej chwili jest kluczową postacią ekipy z Dąbrowy i to na niej opiera się ich gra – ocenia Tokarska.

 

Pierwszy mecz nowego sezonu ligowego to spore obciążenie nawet dla doświadczonych zawodniczek. Jak z tą presją poradziły sobie młode gdańszczanki? – Od początku wiedziałyśmy, że nie mamy w tym meczu nic do stracenia. Walczyłyśmy z całych sił i zrobiłyśmy wszystko, co było w naszej mocy. W drużynie nie było czuć nerwowej atmosfery. Raczej nie byłyśmy zestresowane – uśmiecha się Maja Tokarska.

 

Kolejnym przeciwnikiem Gedanii Żukowo będzie zespół z Wrocławia. – Na pewno znowu powalczymy i mam nadzieję, że będzie dobrze – zapowiada środkowa Gedanii.

 

* Rozmawiała Joanna Majtyka – Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved