Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Japonki zwyciężczyniami Mistrzostw Azji kadetek

Japonki zwyciężczyniami Mistrzostw Azji kadetek

W meczu finałowym Mistrzostw Azji kadetek reprezentacja Japonii pokonała 3:0 zespół Chin. Te dwie ekipy oraz drużyna Tajlandii, która zajęła trzecie miejsce, awansowały tym samym do Mistrzostw Świata kadetek w 2009 roku.

Oba mecze finałowe rozstrzygały się w trzech setach. Najtrudniejszy w meczu o 1. miejsce był pierwszy set, w którym grano na przewagi. W kolejnych dwóch setach Japonki wygrywały już zdecydowanie pewniej.

Z kolei Tajki z zespołem Korei Płd. grały wcześniej w rundzie kwalifikacyjnej i przegrały 2:3. Jednak w meczu o 3. miejsce siatkarki z Tajlandii spisały się o wiele lepiej i wygrały 3:0, wielką klasę pokazując szczególnie w pierwszym secie, wygranym do 9. W kolejnych dwóch partiach było już o wiele więcej emocji i nerwów, ale Tajki nie dały sobie odebrać wygranej.

Mecz o 1. miejsce:

Japonia – Chiny 3:0

(27:25, 25:17, 25:19)

Mecz o 3. miejsce:

Tajlandia – Korea Płd. 3:0

(25:9, 25:22, 25:20)

W Mistrzostwach Świata kadetek w 2009 roku zagrają trzy zespoły z Azji, dwa z Afryki, sześć z Europy, trzy ze strefy NORCECA oraz dwa z Ameryki Południowej.