Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Ważne punkty Siarki Tarnobrzeg

II liga: Ważne punkty Siarki Tarnobrzeg

Drugi mecz we własnej hali i drugie zwycięstwo siatkarek Anser Siarki Tarnobrzeg. Po pokonaniu AZS Skawy Uniwersytet Ekonomiczny Kraków, pięć drużyn ma na swoim koncie 6 punktów.

Niedzielne spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły gospodynie. Dzięki agresywnej zagrywce i błędom akademiczek trener Klocek wziął pierwszy czas przy stanie 6:1. Ani to, ani dokonane zmiany nie były w stanie zmienić obrazu gry. W ataku brylowały wracająca po chorobie Sokalska oraz Surowiec. Ponadto ta druga dysponowała w niedzielę świetną zagrywką, z którą każda z krakowskich przyjmujących miała spore problemy. Kolejne akcje potwierdzały ten stan rzeczy i pierwsza partia padła łupem Siarki (25:10).

Drugi set zaczął się od nieznacznego prowadzenia ekonomistek (1:3) lecz po 2 autowych atakach i błędzie w przyjęciu było już 4:3 dla gospodyń. Po zablokowaniu Madejskiej na lewym skrzydle Siarka wyszła na prowadzenie 9:8, którego nie oddała do końca seta. Gdy w polu zagrywki ponownie pojawiła się Surowiec na tablicy widniał rezultat 15:14. Gdy je opuszczała było już 20:14. Nadzieje ekonomistek na nawiązanie walki odżyły po ataku z obejścia Bednarczuk i autowym zbiciu Sokalskiej (21:17). Jednak as serwisowy Chorzępy i blok na Sarlej zakończył tą część meczu.

Trzeci set od ataku w taśmę zaczęła Surowiec. Przy stanie 2:1 dla Siarki rozgrywająca akademiczek Ciszczoń skręciła kostkę i musiała ją zastąpić Kowalik. Najwyraźniej zmobilizowało to przyjezdne, które wreszcie zaczęły grać skutecznie. Dobra taktyczna zagrywka skierowana w Jabłońską-Żak zmusiła Siarkę do uproszczenia gry. Po bloku na Sokalskiej AZS prowadził 5:10. Przy stanie 12:16 sędzia odgwizdał krakowskiej libero „piłkę niesioną” przy przyjęciu zagrywki co wzbudziło wiele kontrowersji. Po czasie na żądanie trenera Klocka akademiczki powróciły do gry wychodząc na prowadzenie 21:18 po ataku po prostej Szymskiej. Jeszcze dwie punktowe zagrywki dołożyła Madejska i było już tylko 2:1 dla Siarki.

Czwarta partia rozpoczęła się od nieznacznego prowadzenia przyjezdnych. Została ona szybko zniwelowana i po kiwce Surowiec był remis po 11. Od tego momentu inicjatywa była już po stronie siatkarek z Tarnobrzegu. Z kolejnych pięciu wymian wygrały one cztery, a na dodatek sędzia główny

ukarał trenera akademiczek żółtą kartką za drugą w tym spotkaniu nieprzygotowaną zmianę. Ostatni zryw ekonomistek okazał się zbyt późnym.

Wygrana 3:1 dała Siarce niezwykle ważne trzy punkty. Po czterech kolejkach na czele grupy IV jest MKS Łańcut z 11 punktami. Niezwykle ciekawie przedstawia się sytuacja za ich plecami. 8 punktów ma Szóstka Biłgoraj, 7 – Wisła AGH, a następnie aż pięć zespołów ma w swoim dorobku 6 oczek.

Anser Siarka Tarnobrzeg – AZS Skawa UE Kraków 3:1

(25:10, 25:18, 18:25, 25:19)