Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Armat triumfuje, Jedynka dołuje…

II liga: Armat triumfuje, Jedynka dołuje…

Przedstawicieli kozienickiej siatkówki najwięcej powodów do zadowolenia po minionym weekendzie ma ekipa drugoligowego Armatu Kozienice, który został wiceliderem II ligi. Siatkarki Natomiast UKS Jedynka zmierzyły się z Olimpią Węgrów.

W wyjazdowym meczu z ostatnim zespołem ligi – Czarnymi Pruszcz Gdański – kozieniczanie nie pozostawili gospodarzom żadnych złudzeń, komu należy się zwycięstwo. Podopieczni Marcina Zmitrowicza w pierwszym secie zwyciężyli Czarnych w stosunku 25:21. W drugiej partii było jeszcze lepiej: KKS stracił tylko 20 punktów. Gdy wydawało się, że trzecia odsłona będzie decydującą, gospodarze po zaciętej walce okazali się lepsi od kozieniczan o dwa punkty. W czwartej, i jak się okazało ostatniej partii, KKS Kozienice pewnie pokonał swojego rywala 25:19.

Juniorki Jedynki tymczasem stoczyły wyjazdowy mecz z Olimpem Mińsk Mazowiecki. Co ciekawe, w ich szeregach tak naprawdę juniorek jest jak na lekarstwo, bowiem m.in. Ewa Sampolińska i Aleksandra Krzywiec dołączyły do zespołu młodziczek, który w tym sezonie musi radzić sobie w dwóch ligach. Warto nadmienić, że są to ligi kadetek i juniorek. Tym razem podopiecznym Zdzisława Krześniaka nie udało się wywalczyć ze starszymi koleżankami z Mińska Mazowieckiego nawet seta.

UKS: Martyna Cenkiel, Angela Grabowska, Aleksandra Krzywiec, Ewa Sampolińska, Paulina Stańczak, Anna Zmitrowicz oraz Martyna Czubak (libero), Martyna Rzeszotek, Aleksandra Seremak

W jedynym meczu rozegranym w ten weekend w Kozienicach, siatkarki UKS Jedynka zmierzyły się z Olimpią Węgrów. Już na rozgrzewce gospodynie zostały poważnie osłabione, bowiem Angela Grabowska doznała kontuzji, co wykluczyło ją z gry. W jej miejsce w pierwszej szóstce pojawiła się Emilia Szkup. W pierwszym secie gospodynie zaprezentowały sie nieco ospale, czego skutkiem była utrzymująca się niemal przez całą partię czteropunktowa przewaga zawodniczek z Węgrowa. Rywalki ostatecznie zwyciężyły 25:21. Na drugą odsłonę siatkarki UKS wyszły niezwykle zdeterminowane i przyniosło to efekty. Nie dały szans przyjezdnym, wygrywając 25:18. Niestety, na tym skończyły się pozytywne aspekty w grze kozieniczanek. Bardzo dobrze atakująca Iza Panufnik co i rusz przełamywała blok gospodyń, a te nie potrafiły, pomimo ogromnej ambicji, zatrzymać zawodniczki z Węgrowa. W trzeciej partii podopieczne Zdzisława Krześniaka uległy 20:25. Czwarty set rozpoczął się od kilku dobrych zagrywek Marleny Szylińskiej i kozieniczanki prowadziły 3:0. Niestety, potem było już tylko gorzej, a „wyrok” na gospodyniach wykonała Monika Giers, która w końcówce seta (a jak się potem okazało także meczu) kilkakrotnie sprawiła, że kozieniczanki miały ogromne problemy z odbiorem jej serwisu. Siatkarki z Kozienic próbowały jeszcze walczyć, ale było już za późno. Poległy 18:25, a w całym meczu 1:3.

Autor tekstu: Emil Kopański

źródło: RadomSport.pl