Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Pewna wygrana Budowlanych Toruń

I liga: Pewna wygrana Budowlanych Toruń

W pierwszym wyjazdowym meczu tego sezonu, siatkarki TPS-u Rumia uległy drużynie z Torunia 0:3. Mecz obfitował w bardzo dobre i bardzo złe okresy gry rumskich zawodniczek.

Pierwszy set to początkowo dobra gra drużyny TPS-u Rumia. Przy stanie 19:12 coś się jednak zacięło, i seryjnie tracone punkty doprowadziły do tego iż to drużyna Budowlanych wygrała tę partię 20:25. Drugi set to wyrównana walka obu zespołów o czym świadczy wynik 23:25, a ponownie lepsza okazała się drużyna toruńska. Trzecia partia miał prawie identyczny przebieg co set pierwszy. Rumianki grały bardzo dobrze i prowadziły nawet 18:11, by ostatecznie przegrać 19:25.

Kinga Kasprzak: U nas przede wszystkim w niektórych momentach zabrakło bloku, asekuracji i czasami przyjęcia, a jak było przyjęcie dokładne to z kolei nie było kończącego ataku. Były momenty takie że traciłyśmy punkty seriami i nie potrafiłyśmy skończyć ataku, żeby wejść w pole zagrywki. Przeciwnik to wykorzystywał. Przede wszystkim brakowało tego postawienia kropki nad „i” w momentach kiedy prowadziłyśmy sześcioma-siedmioma punktami, a było to w pierwszym i trzecim secie. Bardzo mało było gry prawym skrzydłem i środkiem "

Trener Jerzy Skrobecki : W pierwszym secie prowadziliśmy dosyć wyraźnie z zespołem budowlanych. Dziewczyny po naprawdę dobrej grze, szczególnie po dobrej grze blokiem i grą z kontry objęły prowadzenie 19:12 i niestety przegrały tego seta. Podobna sytuacja była w secie trzecim, wtedy prowadziliśmy 17:10, 18:11, też niestety tego seta nie rozstrzygnęliśmy na naszą korzyść. Złe serie zaczynały się albo od błędu w obronie albo od złego przyjęcia zagrywki, to uskrzydlało przeciwniczki i źle się dla nas kończyło .

Myślę, że w porównaniu do tego co graliśmy z tym zespołem w turnieju towarzyskim przed sezonem, to mecz stał na naprawdę dobrym poziomie, a my naprawdę zagraliśmy dobre spotkanie. Jest tylko teraz kwestia aby dziewczyny nabrały zdecydowanie większej pewności w sytuacji takiej kiedy prowadzimy kilkoma punktami, nawet jak tutaj się zdarzyło pięcioma-sześcioma, żeby te spotkania rozstrzygać na swoją korzyść. Było to spotkanie które mogliśmy wygrać, wiec jest czego żałować .

EC Wybrzeże TPS Rumia – Budowlani Toruń 0:3

(20:25, 23:25, 19:25)