Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Trzy punkty dla Politechniki Krakowskiej

Trzy punkty dla Politechniki Krakowskiej

Ponownie, jak przed rokiem, wyjazd Politechniki do Ropczyc zaowocował kompletem punktów. Choć nie przypadły one drużynie przyjezdnej bez trudu.

Krakowianie wystąpili w swoim najmocniejszym składzie, gospodarze – zespół Błękitnych Ropczyce bez rozgrywającego Marka Wilka .

Pierwsza partia to gra punkt za punkt. Do stanu 22:22 żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na więcej niż 2 oczka, choć lekkie prowadzenie zazwyczaj utrzymywali gospodarze. Gdy przy stanie 24:23 dla Ropczyc udaną kontrą popisał się, brylujący zarówno na siatce jak i w przyjęciu, Gutkowski , Politechnika dostała wiatru w żagle i udanymi akcjami zakończyła seta 29:27.

Początek drugiej partii do stanu 6:6 zapowiadał podobne emocje, co w pierwszej 32 minutowej odsłonie. Jednak, gdy na zagrywce pojawił się Poprawa , Błękitni pogubili się w odbiorze. Odrzuceni od siatki nie potrafili skutecznie zakończyć akcji i po chwili Politechnika miała już 7 punktową przewagę. Podopieczni Jerzego Piwowara jednak chyba zbyt wcześnie pomyśleli o łatwym zwycięstwie i po zmianach wprowadzonych przez grającego trenera Błękitnych – Tomasza Jędryasska gospodarze doprowadzili do stanu 23:22. W tej części seta szwankowało przyjęcie w drużynie gości, gdy piłkę setową w aut posłał Dzierwa na tablicy widniał remis. Ten po chwili jednak się zrehabilitował, a blokiem seta zakończył Gutkowski z Laskowskim.

Do ostatniej odsłony Błękitni przystąpili w mocno zmienionym składzie. Krakowianie zaś w swoim sztandarowym ustawieniu. Do stanu 15:13 widowisko nie mogło się podobać. Obydwie drużyny popełniły ogromną ilość błędów serwisowych. Od stanu 20:20 jednak to goście zachowali się dojrzalej, a mecz z trudnej piłki zakończył Dzierwa.

Spotkanie, choć trzysetowe, trwało ponad półtorej godziny i obfitowało w wiele ciekawych zagrań. Widać jednak w drużynach jeszcze pewien zastój, który należałoby odblokować. Kolejne okazje do zdobycia punktów krakowianie będą mieli już w najbliższą sobotę, gdzie na hali przy ulicy Kamiennej w Krakowie zmierzą się z kieleckim Fartem. Błękitni zaś udadzą się do Raciborza, gdzie podejmą tamtejsze Rafako.

Błękitni Ropczyce – Politechnika Krakowska 0:3

(27:29, 23:25, 22:25)