Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 2. kolejki hiszpańskiej Superligi

Strefowe podsumowanie 2. kolejki hiszpańskiej Superligi

W drugiej kolejce hiszpańskiej Superligi pań faworytki nie zawiodły. Po tym weekendzie na czele tabeli nadal są cztery ekipy: CAV Voleibol Murcia 2005, Valeriano Allés Menorca, Tubillete.com Tenerife Marichal oraz CV Albacete.

Club Atlético Voleibol Murcia 2005 po wygraniu 3:0 z CV La Caja Canarias pozostaje niepokonany. Pomimo, że mecz się rozstrzygnął w trzech setach, drużyna z Kanarów zawalczyła z aktualnymi mistrzyniami, przede wszystkim w pierwszym secie. Wyrównana gra charakteryzowała tę część spotkania i jedynie duża solidność w końcówce ekipy z Murcii pozwoliła uniknąć niespodzianki. Wynik 25:27 w pierwszym secie położył dla gości podwaliny do ich drugiego zwycięstwa, które osiągnęły kontrolując kolejne dwa sety (22:25, 16:25). W ekipie CV La Caja de Canarias, Tatiana Encarnación z 19 punktami oraz Mira Topicova z 16 ze strony Murcii, były najlepiej punktującymi w tym spotkaniu.

CV Albacete nie miało litości dla Voleibol Asociación Toledo i zapisało kolejną wygraną na swym koncie pokonując gospodynie 3:0. Voleibol Asociación Toledo niewiele mogło zrobić przeciwko dobrze grającym rywalkom, które przez cały czas kontrolowały przebieg spotkania. 13 punktów Clary Fernández, najlepiej punktującej gospodarzy, nie wystarczyło by przeciwdziałać grze rywalek, między którymi wyróżniały się Mirtha Uribe (10 punktów) oraz Kaitlin Leck ( 12 punktów).

Zadziwiający jest początek sezonu dla Valeriano Allés Menorca, ponieważ na razie jest objawieniem ligi. Zawodniczki z Minorki dodały drugie zwycięstwo do swojego dorobku, pokonując 3:1 Voley Sanse. Rozegranie Yoraxi Meleán i błędy gospodyń były kluczem do zwycięstwa przyjezdnych w spotkaniu, w którym wyróżniała się zespołowość ekipy trenowanej przez Adriána Fiorenza (pięć zawodniczek zdobyło ponad dziesięć punktów). Dla gospodyń 25 punktów Silvii Fernández nie wystarczyło na to, by Voley Sanse mogło wygrać po raz pierwszy w nowym sezonie.

Bez problemów wygrało swój mecz Tubillete.com Tenerife Marichal. Zawodniczki z Teneryfy gładko pokonały Haro Rioja Voley 3:0 i utrzymały pozycję lidera. Rywalki nie potrafiły zmusić ekipy z Kanarów do popełnienia błędu, co spowodowało, że spotkanie trwało niewiele ponad godzinę. Ponownie spośród podopiecznych Jana de Brandta najlepsza była Yasmina Hernández, która zdobyła 15 punktów.

O wiele więcej problemów miała Palma Volley by osiągnąć swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Ekipa z Balearów pokonała 3:2 Jamper Aguere, które pokazało wysoki poziom gry. Wicemistrzynie przegrywały już 0:2 (20:25, 16:25), ale doprowadziły do remisu wygrywając kolejne sety (25:16, 25:12) i w tie-breaku 15:10.

Jak powiedziała potem kapitan zespołu, Sabrina Segui: – Jesteśmy bardzo zadowolone, bo mimo tego, że miałyśmy bardzo zły początek, następnie umiałyśmy wrócić do formy. Z jakiegoś powodu nie weszłyśmy w mecz i to nas zdekoncentrowało, ale w trzecim secie nasza postawa uległa zmianie.

Także swoje pierwsze zwycięstwo osiągnęła ekipa CL GC Cantu. Podopieczne Sergio Miguel Camarera wygrały 1:3 z Universidad de Burgos dzięki wyjątkowej grze Regly Bell, która zdobyła 26 punktów, wspieranej przez Sabinę Duarte (21 punktów).