Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Pierwsza wygrana Piasta Szczecin

I liga: Pierwsza wygrana Piasta Szczecin

Po wygranym meczu pucharowych siatkarki Piasta bez większych problemów odniosły zwycięstwo w meczu ligowym nad AZS-em AWF-em Poznań, nie tracąc przy tym ani seta.

Spotkanie rozpoczęło się od dobrej gry gospodyń, które od samego początku wyszły na prowadzenie. W zespole Wojciecha Lalka pierwsze skrzypce grała w ataku Daria Paszek , którą wspierała inna przyjmująca – Magdalena Jagodzińska . To głównie dzięki nim akademiczki wyszły na prowadzenie 15:9 i wszystko wskazywało, że uda im się wygrać w tej partii. Stało się jednak inaczej, bo trener Piasta zdecydował się zamienić słabo dziś dysponowaną Sikorę , na Sachmacińską . Po jej wejściu obraz gry drużyny przyjezdnej uległ diametralnej zmianie i dzięki serii zdobytych punktów wygrały set pierwszy w stosunku 25:23.

Do drugiej odsłony meczu PRO KON STAL Piast Szczecin przystąpił w składzie z Pauliną Rolińską i Justyną Sachmacińską , które rozpoczęły to spotkanie w kwadracie dla rezerwowych. Poznanianki jakby przygaszone przegraną w poprzednim secie nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z rywalkami, które wyraźnie rozwinęły skrzydła i wygrały w tej partii 25:19.

Set trzeci i ostatni był najbardziej jednostronny. Podopieczne Marka Mierzwińskiego podbudowane wygraną w dwóch poprzednich partiach zagrały w tej części gry niemalże koncertowo. Świetnymi obronami popisywała się Marta Siwka , a bardzo skuteczna w ataku z drugiej linii była kapitan drużyny – Paulina Chojnacka , co pozwoliło szczeciniankom odnieść pierwsze, zasłużone zwycięstwo w lidze.

AZS AWF Poznań – PRO KON STAL Piast Szczecin 0:3

(23:25, 19:25, 13:25)

PRO KON STAL Piast Szczecin : Sikora, Rzenno, Archangielskaja, Szydełko, Konkolewska, Chojnacka, Siwka (libero) oraz Sachmacińska, Rolińska i Szymańska

AZS AWF Poznań : Łakomy, Bejga, Owczynnikowa, Paszek, Duda, Jagodzińska, Narożna (libero) oraz Weder, Salomon i Wardak

Wojciech Lalek (trener AZS AWF): Od młodych dziewczyn wymagam walki i zaangażowania, a tego dzisiaj zabrakło. Dziewczyny wyszły na parkiet tak jakby już wiedziały wcześniej, że nie mają szans na zwycięstwo. To się musi zmienić i się zmieni.

Marek Mierzwiński (trener PRO KON STAL Piast Szczecin): Po dwóch ostatnich wpadkach nie mogliśmy już sobie pozwolić na kolejną porażkę. Mam nadzieję, że ta wygrana podbuduje zespół mentalnie. Co do samej gry, to mam jeszcze pewne zastrzeżenia. Zbyt często na boisku panował chaos. Mam jednak nadzieję, że najgorsze mamy już za sobą.

źródło: inf. własna, piast.szczecin.pl