Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Porażka KSZO Ostrowiec

I liga kobiet: Porażka KSZO Ostrowiec

Siatkarki AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski nie były w stanie pokonać KS Budowlanych Łódź i po czwartym secie uznać musiały wyższość aktualnego lidera tabeli.

Już od pierwszego seta Organika objęła znaczące prowadzenie 14:25. Osiągneły to dzięki mocnym i skutecznym zagrywkom oraz zgraniem na parkiecie. Ta porażka zmobilizowała Ostrowczanki do gry. Rozpoczeły one w drugim secie mocną rywalizacje z przeciwnikiem, która prowadziła do wielu remisów. Spowodowało to wzrost owacji i okrzyków wśród wiernych kibiców. Doskonały doping dla zespołu gospodarzy na pewno przyczynił się do wygrania seta 25:19.

Niestety po wygranej Ostrowczanki spotkała wielka porażka. Dziewczyny przegrały trzeciego seta 10:25 dzięki mocnym i zdecydowanym zagrywkom Katarzyny Jaszewskiej z zespołu Organiki. Częste zmiany w składzie nie pomogły uratować sytuacji. Ostatni set w przebiegu był bardzo podobny do poprzedniego. Dziewczyny gubiły się na boisku, lecz nadal widoczny był w nich duch walki. Ostrowczanki walczyły o każdy punkt. Set zakończył się wynikiem 16:25. Decydujący punkt zdobyła Agnieszka Wołoszyn , która została również ogłoszona najlepszą zawodniczką we wczorajszym meczu.

AZS KSZO Ostrowiec Św. – Budowlani Łódź 1:3

(14:25, 25:19, 10:25, 16:25)

AZS KSZO : Żalińska, Leszczyńska, Wardzińska, Seta, Kosiorowska, Król, Mojżyszek (libero) oraz Pawłowska, Świerszcz, Maj.

KS Organika : Pluta, Jasińska, Wiśniewska, Jaszewska, Niemczyk, Wołoszyn, Ciesielska (libero) oraz Wankiewicz, Bednarek, Baran, Jóźwicka

Trener Leszczyński po meczu: – Wygrał zespół lepszy. Nas było stać na powalczenie tylko w jednym secie. Nie potrafiliśmy utrzymać tej dyspozycji, koncentracji na dłużej. Szkoda, wydaje mi się, że można wygrywać z każdym, ale jeśli się tego bardzo chce. Jest drobny postęp w naszej grze. Za bardzo nie ustępujemy innym zespołom. Najważniejszą kwestią jest dobrze dograna piłka i z tym mamy największy problem od początku sezonu. Trudno zbudować zespół w niespełna trzy miesiące. Na pewno jeszcze musimy poświęcić trochę czasu na pracę, przede wszystkim nad techniką. W tym elemencie ustępujemy rywalkom, ale moim zdaniem jest progresja. Przeciwnik był dzisiaj lepszy w zagrywce i przyjęciu, a co się z tym wiąże również na siatce .

Tylko w drugim secie, kiedy trener Jacek Pasiński dokonał pewnych zmian personalnych w zespole, siatkarki KSZO zdołały wygrać tę partię – mówi menedżer łódzkiej drużyny Marcin Chudzik . – Za najlepszą zawodniczkę meczu uznano Agnieszkę Wołoszyn .

źródło: Express Ilustrowany, kszo.info