Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Pierwsze zwycięstwo Piasta

I liga kobiet: Pierwsze zwycięstwo Piasta

fot. archiwum

W czwartej kolejce spotkań w I lidze kobiet ponownie doszło do kilku niespodzianek. Tym samym rozgrywki ligowe stają się coraz bardziej ciekawsze. Nie zwalnia tempa drużyna z Łodzi, która odniosła kolejne, czwarte zwycięstwo.

Kolejkę tę poprzedziły mecze trzeciej rundy Pucharu Polski, a w rozgrywkach tych brały udział wszystkie kluby pierwszoligowe. Do dalszej rundy nie awansował Chemik Police ulegając AZS Politechnice Śląskiej Gliwice 2:3, w takim samym stosunku swój mecz przegrała Wisła Kraków z UKS Sobieski Lublin. Budowlane z Łodzi pokonały Sokół Chorzów 3:1, a Budowlane z Torunia, gładko w trzech setach pokonały MKS Świdnica. MOSiR Mysłowice pokonał KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1.

 

Szczecinianki dwukrotnie spotkały się ze swoimi rywalkami z Poznania, najpierw w sobotę wygrały 3:1 mecz w ramach Pucharu Polski i awansowały do kolejnej rundy PP, a w niedzielę wygrały mecz ligowy 3:0. Mecze z Piastem były dobrą „lekcją” udzieloną przez „Piaściary” młodej drużynie AZS. Podopieczne trenera Marka Mierzwińskiego chyba zażegnały kryzys, jaki dotknął tą drużynę w trzech ligowych kolejkach. Do optymalnej formy i postawy droga jeszcze daleka, ale widać już poprawę. AZS Poznań będzie czekała ciężka przeprawa w walce o zachowanie ligowego bytu. 

W Mysłowicach, w ważnym meczu dla gospodyń zwycięstwo po zaciętej i wyrównanej grze odniosły uczennice z Sosnowca, potwierdzając tym samym swoją dobrą dyspozycję sprzed tygodnia w meczu z Piastem Szczecin. Drużyna SMS-u będzie groźnym przeciwnikiem dla innych ekip i na pewno nie odda łatwo punktów. Z kolei MOSiR Mysłowice będzie musiał szukać innych okazji do zdobywania punktów, a ta pojawi się już w najbliższą niedzielę w meczu w Poznaniu z tamtejszym AZS. Będzie to niezwykle ważny i kluczowy mecz dla obu drużyn jak i dla układu tabeli.

 

Do niespodzianki doszło także w Chorzowie, gdzie dotychczasowy lider Sokół poniósł porażkę 1:3 z Wisłą Kraków. Tym samym gospodynie po tej przegranej straciły przodownictwo w tabeli na rzecz Budowlanych Łódź. Wisła Kraków wygrała drugi raz z rzędu mecz wyjazdowy i potwierdziła swoje aspiracje w rywalizacji o miejsca 1-6. Chorzowianki po dobrym początku w rozgrywkach złapały lekką „zadyszkę” i w najbliższej kolejce będą pauzowały aż do 8 listopada 2008, kiedy to rozegrają mecz w Szczecinie z tamtejszym Piastem.

 

Ekipa Budowlanych Toruń łatwo w trzech setach pokonała TPS Rumię i podobnie jak Wiślaczki mogą coraz bardziej myśleć o grze o miejsca 1-6. TPS w kolejnym meczu ligowym zmierzy się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i będzie to mecz o przysłowiowe „sześć” punktów dla obu drużyn.

 

Nie zwalniają tempa podopieczne Jacka Pasińskiego i nie pozostawiły złudzeń w Ostrowcu Świętokrzyskim tamtejszej ekipie, kto jest lepszy. Zwycięstwo 3:1 potwierdziło, że aspiracje awansu do Plusligi Kobiet Budowlanych Łódź są coraz bardziej wyraziste i jeżeli do końca sezonu utrzymają taką formę nikt nie będzie w stanie im zagrozić. Natomiast nad podopiecznymi Krzysztofa Leszczyńskiego zbierają się czarne chmury i walka o pozostanie w 1 lidze będzie bardzo ciężka. Prolongata bytu w 1 lidze wydaje się w chwili obecnej podstawowym celem.

 

W przyszły weekend zagrają:

Wisła Kraków - Piast Szczecin
AZS AWF Poznań - Remagum Mysłowice
SMS PZPS I Sosnowiec- Budowlani Toruń
TPS Rumia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Budowlani Łódź - Chemik Police

 

Zobacz również :

Wyniki 4. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved