Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kurek: Chcę pokazać, że jestem potrzebny drużynie

Bartosz Kurek: Chcę pokazać, że jestem potrzebny drużynie

- Cieszę się, że pomogłem drużynie, ale nie ekscytuję się tą nagrodą, bo wiadomo jaka będzie moja rola, gdy do pełni zdrowia wróci Stephane Antiga - powiedział Bartosz Kurek - MVP spotkania Skra - AZS Częstochowa.

Zostałeś MVP tego spotkania, dzisiaj zagrałeś jak rutyniarz.

Bartosz Kurek: – Nie wiem. Dzisiejszy mecz poszedł po naszej myśli. Zdobyta przewaga na początku każdego setu, dawała nam trochę luzu. Dla mnie spotkanie było bardzo ciężkie, bo grane przed bełchatowską publicznością. Cieszę się, że pomogłem drużynie, ale nie ekscytuję się tą nagrodą, bo wiadomo jaka będzie moja rola, gdy do pełni zdrowia wróci Stephane Antiga. Mam nadzieję, że dostanę jeszcze kilka szans od trenera w tym sezonie.Jak wygląda Twoje wchodzenie do tak bogatej w doświadczenia drużyny?

Z kilkoma chłopakami miałem już kontakt podczas występów w kadrze narodowej. Dogadywaliśmy się bardzo dobrze. Znam angielski, więc z obcokrajowcami też nie było problemów. Przyjęli mnie jak równego sobie, także czuję się tu bardzo dobrze i mam nadzieję na coraz lepszą grę z każdym meczem.

Antiga to klasa sama dla siebie. Jesteś pogodzony z rolą tego, który będzie stał cały czas w kwadracie?

Tak jak Pan powiedział, Antiga to klasa sama w sobie. Gdybym powiedział, że po jego powrocie, będę pierwszoszóstkowym zawodnikiem, to byłaby lekka przesada z moje strony, wręcz głupota. Na każdym treningu pracuję jak tylko potrafię najlepiej i chcę pokazać trenerowi, że jestem potrzebny drużynie i nie zawiedzie się, gdy desygnuje mnie do gry.

Masz jeszcze miesiąc czasu, kiedy do gry wróci Stephane.

Tak, postaram się jak najlepiej wykorzystać ten miesiąc. Pierwszy krok już został zrobiony, zanotowałem niezły debiut. Mam nadzieję na kolejne, jeszcze lepsze mecze.

* Rozmawiał Marcin Lepa (Polsat Sport)

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved