Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik po 5. kolejce

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik po 5. kolejce

Dwanaście meczów w pięciu grupach, rozegranych w dniach 13- 18 października, zamknęło piątą kolejkę amatorskiej ligi rybnickiej. W losach dwóch spotkan zadecydować musiał tie- break.

Grupa A

W pierwszym meczu grupy A lepsi okazali się zawodnicy Impacto LKS Chałupki, pokonując 3:1 gości z Żernicy. W drugim meczu Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój bez większych problemów wygrała w trzech setach z Pizzerią Kiler, a ostatni pojedynek to aż pięć setów, rozegranych pomiędzy drużynami SKOK Ziemi Rybnickiej czerwionka a Top Ten Rybnik. Zwycięsko wyszli z tej konfrontacji rybniczanie. Mimo iż emocji nie brakowało, obie drużyny nie ustrzegły się sporej ilości błędów.

Grupa B

Piąta kolejka grupy B to dwa czterosetowe mecze. W pierwszym Jedynka Jankowice pokonała Śląskie Centrum Rybnik. Do zwycięstwa przyczyniła się m.in. silna zagrywka i skuteczna gra blokiem. Kolejny mecz to piąta z rzędu porażka Cateringu Parys Rydułtowy. Tym razem zajmujący ostatnie miejsce w tabeli drugiej grupy siatkarze uznać musili wyższość Strzelca Gorzyczki.

Grupa C

W grupie C rozegrano trzy spotkania. Wszystkie zakończyły się w trzech setach i tylko w jednym meczu lepsi okazali się goście, Lasel Beer Team Rybnik, pokonując KS94 Rachowice. Dla Rachowiczan była to już piąta porażka z rzędu, a czwartej doświadczyli dwa dni wcześniej, przegrywając z Geomostem Wodzisław. W pierwszym meczu piątej kolejki w tej grupie, zwycięstwo odniosła drużyna z Rybnika, zdobywając punkty w meczu z Rybnikiem Piaski.

Grupa D

Pojedynki w czwartej grupie rozegrane zostały dwa mecze i oby dwa rozstrzygnęły się w czterech setach. Artus Żory pokonał Albion Team i strata seta, jaką aktualni liderzy ponieśli w tym pojedynku, jest jedyną do tej pory stratą, jaką zanotowali. W drugim meczu lepsi okazali się zawodnicy drużyny OKIS Gaszowice- Nieszporek.motoykle, wygrywając Baterexem Nędza.