Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > A przegrywały już 0:2…

A przegrywały już 0:2…

Podopieczne Aleksandra Klimczyka przegrywały już 0:2. Mimo to zdołały wygrać trzy kolejne sety i wyjazdowy mecz z łódzkim Startem zakończył się ich zwycięstwem.

To już druga z rzędu wygrana akademiczek.

Przewaga Startu w pierwszym secie nie podlegała dyskusji. W drugim, radomianki remisowały 23:23. – W samej końcówce ogarnął nas jednak paraliż – obrazowo tłumaczy Beata Plutka, grający asystent Aleksandra Klimczyka.

Równie zacięty przebieg miała trzecia odsłona. – Nie mając nic do stracenia, wszystko postawiłyśmy na jedną kartę. Inna sprawa, że zagrałyśmy o wiele skuteczniej. Ataki z obiegnięcia, skuteczna gra środkowych, silna zagrywka, to elementy którymi zaskoczone rywalki nie umiały sobie poradzić – podkreśla Beata Plutka.

Wygranie trzeciej partii wyraźnie dodało skrzydeł radomiankom, które równie skutecznie zagrały w dwóch kolejnych setach. Koleżanki na parkiecie mocno wspomagała zawodniczki rezerwowe. – Gorącym dopingiem stworzyliśmy naprawdę super atmosferę – zapewnia Beata Plutka.

START ŁÓDŹ – AZS POLITECHNIK RADOMSKA 2:3

(25:19, 25:23, 24:26, 18:25, 15:17)

Skład zespołu:

AZS Politechnika: Klat, Kucharska, Nadziałek, Pasieczna, Dobosz, Tracz, Sokołowska (libero) oraz Januszewska, Plutka i Gnyś