Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Zwycięstwo MKS-u Dąbrowa Górnicza na inaugurację

Zwycięstwo MKS-u Dąbrowa Górnicza na inaugurację

Udanie rozpoczęły kolejny sezon ligowy siatkarki Waldemara Kawki. Na inaugurację PlusLigi Kobiet we własnej hali pokonały 3:0 Gedanię Żukowo. Poza pierwszym setem emocji w meczu nie brakowało.

Początek spotkania był bardzo nerwowy, a prowadzenie objęła Gedania 3:1 po skutecznych akcjach w bloku Mai Tokarskiej . Grające bez żadnych kompleksów przyjezdne kontynuowały dobrą grę i na pierwszą przerwę techniczną schodziły przy prowadzeniu 8:7. Od tego momentu nastąpił popis gry wielokrotnej reprezentantki Polski Magdaleny Śliwy . Po jej serwisach i błędach własnych zespołu gości dąbrowianki objęły wysokie prowadzenie 16:9. Dopiero najlepsza w szeregach gości Elżbieta Skowrońska przerwała serię punktową miejscowej drużyny dzięki dobrej grze ataku i w polu zagrywki przewaga MKS-u zmalała do pięciu „oczek” (17:12), lecz było to wszystko, na co w tym secie stać było przyjezdne. Od stanu 20:15 tym razem w polu zagrywki pojawiła się Magdalena Sadowska i zakończyła tego seta i tym samym po 20 minutach gry było 1:0 dla miejscowej drużyny.

Druga partia meczu rozpoczęła się od ponownego prowadzenia zespołu gości. W tej części seta obie drużyny zanotowały serię popsutych zagrywek. Wyrównana gra punkt za punkt toczyła się do stanu 11:11. Po czym dwupunktowe prowadzenie 13:11 objęły podopieczne trenera Waldemara Kawki . W tym momencie o czas poprosił trener przyjezdnych Grzegorz Wróbel . Reprymenda przyniosła spodziewany efekt gdyż Gedania po serwach Mai Tokarskiej najpierw wyrównała stan meczu 13:13, a następnie objęła prowadzenie 16:13. Odrzucone od siatki gospodynie nie potrafiły znaleźć recepty na ambitnie grające rywalki. Po drugiej przerwie technicznej gra uległa zmianie. Tym razem inicjatywę przejęły gospodynie i po dobrych atakach Eweliny Sieczki oraz Joanny Staniuchy – Szczurek odrobiły straty i doprowadziły do remisu 17:17. W końcówce seta każda z drużyn mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Aleksandra Szymańska zdobyła dwa punkty i przyjezdne objęły prowadzenie 20:18. Odpowiedź MKS-u była natychmiastowa i doszło do remisu 20:20, a po asie serwisowym Joanny Staniuchy – Szczurek było już 23:21. Gdy wydawało się, że set zakończy się zwycięstwem dąbrowskiej ekipy Natalia Nuszel razem z Katarzyną Wellną wyprowadziły swoją drużynę na jednopunktowe prowadzenie 25:24. Widząc przestój w grze swojej drużyny o przerwę na żądanie poprosił trener Waldemar Kawka chcąc wybić rywalki z uderzenia i odniósł zamierzony skutek. Najpierw punkt po ataku zdobyła Magdalena Sadowska, a seta zakończyła Małgorzata Lis .

Podbudowane swoją dobrą grą zawodniczki z Żukowa nie zamierzały ułatwiać zadania faworytkom spotkania. Po raz kolejny przyjezdne wyszły na prowadzenie po atakach Natalii Nuszel i Mai Tokarskiej (4:2). Miejscowe zawodniczki odrobiły straty i na drugą przerwę techniczną schodziły przy prowadzeniu 8:7. Po raz kolejny okazało się jak wiele znaczy dla drużyny z Dąbrowy Górniczej Magdalena Śliwa, która po kolejnej serii zagrywek zapewniła MKS-owi czteropunktową przewagę (11:7). Dąbrowianki przez dalszą część tego seta kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:13. W końcówce trzeciej partii przyjezdne wyrównały stan seta (19:19), po kolejnych dobrych serwach Elżbiety Skowrońskiej i dobrej grze obronnej Natalii Nuszel. Większe doświadczenie gospodyń dała znać o sobie w decydujących akcjach tego seta. Trener Wróbel dwukrotnie prosił o przerwę na żądanie chcąc zastopować dobrą grę gospodyń, jednak nie zdało to większego rezultatu. Seta jak i mecz zakończyła mocnym atakiem Ewelina Sieczka.

Oceniając postawę obu drużyn należy pochwalić Gedanię za nieustępliwość, wolę walki oraz za pokazany charakter. Przyjezdne bardzo dobrze grały w obronie podbijając dużą ilość piłek. Młoda drużyna wspierana przez doświadczone zawodniczki powinna sprawić jeszcze wiele niespodzianek w lidze. Z drugiej strony gospodynie odniosły „planowe zwycięstwo”. Zawodniczki z Dąbrowy Górniczej potwierdziły dobrą dyspozycję i śmiało można stwierdzić, że na pewno będą walczyć jak równy z równym z najlepszymi drużynami w lidze. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Magdalena Śliwa .

MKS Dąbrowa Górnicza – Gedania Żukowo 3:0

(25:15, 27:25, 25:22)

Składy zespołów :

MKS Dąbrowa Górnicza : Sieczka, Staniucha–Szczurek, Śliwa, Lis, Sadowska, Wysocka, Tkaczewska (libero) oraz Liniarska

Gedania Żukowo : Szymańska, Tokarska, Welnna, Nuszel, Pasznik, Skowrońska, Durajczyk (libero) oraz Szpak i Kaliszuk