Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Waldemar Kawka: Gedania to waleczna drużyna

Waldemar Kawka: Gedania to waleczna drużyna

fot. archiwum

W spotkaniu MKS Dąbrowa Górnicza z Gedanią Żukowo zwycięstwo odniosły gospodynie, jednak nie przyszło ono łatwo. - Cieszą nas trzy punkty - podkreśla Waldemar Kawka.

Maja Tokarska (Gedania Żukowo): Zagrałam dobre spotkanie, choć mogło być nieco lepiej w ataku. Dlatego przyszłam do Gedanii, aby tutaj nadal się rozwijać.

 

Grzegorz Wróbel (trener Gedanii Żukowo):Przede mną jak i zespołem jeszcze wiele pracy, ale jest to, co my lubimy robić: szkolić, szlifować talenty. Mamy parę dziewczyn w obecnym składzie, dla których warto pracować, dla których szansa grania w PlusLidze Kobiet spowoduje, że dziewczyny te w przyszłości się rozwiną i będą perspektywicznymi zawodniczkami. Muszę bardzo podziękować drużynie, za postawę w dzisiejszym meczu, gdyż bardzo obawialiśmy się, że ten mecz możemy przegrać w szatni. Nawet, gdy nam nie szło, walczyliśmy i uważam, ze to będzie nasza recepta na przyszłość i gdy opadną pierwsze emocje zespół będzie grał jeszcze lepiej.Przegraliśmy ten mecz błędami własnymi, gdyż „oddaliśmy” rywalowi 25 punktów, to był praktycznie jeden set przegrany. Kładę to na kanwę młodego, niedoświadczonego zespołu. Łatwo nie poddamy się w lidze. Gratuluję Waldemarowi Kawce, z którym niejednokrotnie spotykaliśmy się w rozgrywkach młodzieżowych, zwycięstwa w pierwszym meczu .

 

Elżbieta Skowrońska (Gedania Żukowo): W odniesieniu do poprzedniego sezonu to nie chcę go komentować, odnośnie zmian w drużynie też nie chcę tego komentować. Był to nasz pierwszy mecz i zobaczymy jak będzie w lidze. Szóste miejsce w poprzednim sezonie było dobrym miejscem i mam nadzieję, ze w obecnym sezonie pokażemy dobre oblicze zespołu. W drugim secie zabrakło nam „zimnej krwi”, konsekwencji. Jednak z biegiem czasu będzie coraz lepiej. W drugim secie trochę zawiodłam, gdyż miałam określone zadania od trenera i nie stałam tam gdzie powinnam, gdybym podbiła te piłki moje koleżanki z ataku nie miałyby innego wyjścia jak je skończyć .

Cieszy mnie to, że wiele osób mówi, że dobrze gramy, że dobrze wyglądamy na parkiecie, do pełni szczęścia brakuje nam tylko zwycięstw. Cieszy nas to, że dziś podjęłyśmy walkę, choć skazywane byłyśmy na gładką porażkę, gdyż ostatni nasz mecz (turniej w Białymstoku Gedania – MKS DG 0:3 -przyp. R.S.) wyglądał tragicznie. Na parkiecie stanowiłyśmy zespół i żadna z nas nie odwróciła się od siebie i potrafimy grać. Poza tym chciałam pogratulować trenerowi Grzegorzowi dobrej postawy na parkiecie .

 

Krystyna Tkaczewska (MKS Dąbrowa Górnicza): Może to, że za łatwo wygrałyśmy pierwszy set trochę za łatwo zdekoncentrowałyśmy się, jednak dobrze, ze udało nam się w końcu zebrać i wygrałyśmy drugiego seta, pomimo że przegrywałyśmy 13:16. Parę piłek podbiłam, choć większości nie podbijałam i czeka mnie jeszcze dużo pracy i chciałabym wszystkie piłki podbić. Na przyszłość chciałabym, aby w naszą grę nie wkradała się dekoncentracja jak to miało miejsce dziś i chciałabym abyśmy odnosiły jak najwięcej zwycięstw.

 

Magdalena Śliwa (MKS Dąbrowa Górnicza): Jestem bardzo zadowolona z tego, że wygrałyśmy 3:0 i mamy trzy punkty za ten mecz. Wiedziałyśmy, że nie będzie łatwo, ponieważ stres związany z pierwszym występem we własnej hali był wkalkulowany w dzisiejszy mecz, z drugiej strony zespół był bardzo młody z Gdańska, który jest nieobliczalny i nastawiony na grę do końca. Nie zawsze rutyną, ale zawziętością nadrabiały swoje braki. Dzisiaj pokazały, ze mogą być groźne w tej lidze. My popełniłyśmy dużo błędów w przyjęciu zagrywki i nie zagrałyśmy tego, co chciałyśmy. Gratuluję zespołowi, ponieważ walczyły dzielnie.

 

Waldemar Kawka (trener MKS Dąbrowa Górnicza): Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwy mecz, nastawialiśmy się tutaj na walkę, widzieliśmy Gedanię w niejednym meczu, wiemy, że jest to bardzo młody, waleczny zespół, nieobliczalny. Dzisiaj w pięknym stylu dziewczyny z Żukowa grały w obronie myślę, że my tak kiedyś będziemy grać. Cieszą nas trzy punkty i jest to ważna rzecz. Sądzę, że Gedania zdobędzie wiele punktów w tej lidze. Dzisiaj grało nam się trudno.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved