Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Siatkarki nie mogą liczyć na niebotyczne zarobki

Siatkarki nie mogą liczyć na niebotyczne zarobki

fot. archiwum

Dziś w "Przeglądzie Sportowym" czytamy, że głównymi aktorkami ruszających dziś rozgrywek PlusLigi Kobiet będą Polki, a nie zagraniczne gwiazdy. Dowiemy się również o ruchach transferowych i towarzyszących im kwotach pieniężnych.

Dyrektor PlusLigi Kobiet Jacek Kasprzyk oznajmił niedawno, że przed sezonem 2008/2009 barwy klubowe zmieniło w Polsce 49 siatkarek. Jednak większości z nich nie sprzedawano i nie kupowano za duże pieniądze. Górna granica zarobków jest już na dobrym poziomie 100 – 120 tysięcy euro. Nie brakuje jednak zawodniczek zarabiających znacznie poniżej średniej krajowej.

 

Zmiany na rynku transferowym były intensywne, jednak najważniejsze skupiły się tylko wokół dwóch klubów: Aluprofu i Muszynianki – analizuje sytuację najbardziej znany menedżer w Polsce Andrzej Grzyb . 

Te ekipy uzupełniły składy wartościowymi siatkarkami, inne skorzystały na odejściu zawodniczek ze wspomnianych dwóch zespołów i na kryzysie finansowym w Kaliszu, który opuściło wiele gwiazd. Generalnie rynek oceniam dość skromnie. Widełki, jeśli chodzi o zarobki siatkarek w ekstraklasie, są bardzo szerokie. Na jednym biegunie znajdują się największe gwiazdy (z Muszyny i Bielska-Białej), które mogą liczyć na pieniądze rzędu 90-100 tysięcy euro rocznie. Z drugiej strony są młodziutkie gdańszczanki czy wrocławianki, zarabiające w granicach średniej krajowej (3000 złotych), a nawet mniej (zdarzają się stypendia w wysokości 1-1,5 tysiąca złotych).W Polsce płaci się siatkarkom głównie w złotówkach, ale bywają też kontrakty łączone (złotówki – euro). Na świecie, po erze dolara, następuje przejście na euro, nawet w Rosji .

 

* Autor tekstu: Rafał Bała

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved