Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Lube Banca Macerata zagra z Perugią

Serie A: Lube Banca Macerata zagra z Perugią

W czwartej kolejce regularnego sezonu zespół Lube Banca Macerata czeka mecz o bardzo wyjątkowym zabarwieniu. W niedzielę hala Palasport Fontescodella w Maceracie będzie gościć drużynę Rpa Perugia.

Spotkanie obu zespołów od kilku lat charakteryzuje się przede wszystkim obecnością, po obu stronach siatki, wielu ex-graczy z tych drużyn. Po stronie Umbrii – były rozgrywający biało – czerwonych – Jack Sintini oraz trener Di Pinto. W szeregach Lube do „ex” należy (i to nie jest żart!) aż sześciu członków zespołu – gracze Świderski, Lebl, Saraceni, Giovi, trener De Giorgi, drugi trener Caponeri, a doliczyć należałoby jeszcze trenera od przygotowania atletycznego Bramard’a i trenera od motywacji Bergamaschi’ego. Dla Vermiglio i jego kolegów spotkanie to, przynajmniej na papierze, uważa się za najcięższe na tym etapie rozgrywek. Mecz ten daje wspaniałą możliwość do sprawdzenia i potwierdzenia, jak dobra praca została do tej pory wykonana. Jest okazją do zmierzenia postępów, jakie zostały zrobione w grze biało – czerwonych oraz – bo w sumie, czemu by nie – do umocnienia się na pierwszym miejscu w tabeli. Chociaż na tym etapie klasyfikacja nie ma większego znaczenia, to pomoże w późniejszym czasie. Trener De Giorgi, który zaplanował trening techniczny na jutrzejsze popołudnie, może liczyć na wszystkich swoich graczy.

Z Perugią mam związane wspaniałe wspomnienia – mówi polski przyjmujący, który w klubie Rpa Perugia grał przez 4 lata. – Na pewno z przyjemnością zobaczę się ze swoimi znajomymi, ale tym razem emocje z tym związane odstawię na bok. Życie toczy się dalej, dlatego spotkanie z nimi na boisku będę traktował jak każdy inny mecz. Perugia zbudowała w tym roku bardzo dobrą drużynę, z graczami, którzy potrafią się odnaleźć w różnych momentach: przede wszystkim myślę tu o Savanim, ale również o Stokr’e, który świetnie wcielił się w rolę atakującego. Bardzo się zdziwiłem, kiedy przegrali mecz z Forli, szczególnie po tym, jak oglądałem ich zwycięskie spotkanie przeciwko Montichiari, kiedy grali dobrze. A Lube? Pracujemy dobrze, Liga Mistrzów już puka do drzwi. Przed rozpoczęciem cyklu grania praktycznie co trzy dni, chcielibyśmy jak najwięcej ugrać w rozgrywkach Serie A1. Każdy nasz trening będzie w rezultacie procentował w przyszłości. Potem będzie widać na boisku, podczas meczów, tą całą naszą włożoną pracę. Lube może wygrywać z każdym, jestem o tym przekonany. Teraz musimy pominąć patrzenie na klasyfikację i skoncentrować się przede wszystkim na tym, by nasz zespół grał dobrą siatkówkę i cięgle się rozwijał. Musimy patrzeć na grę naszego zespołu, niezależnie od tego, kto stoi po drugiej stronie siatki.

źródło: inf. własna, sebastianswiderski.pl, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved