Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Reprezentacja Rosji bez największej gwiazdy

Reprezentacja Rosji bez największej gwiazdy

Jekaterina Gamowa postanowiła przerwać na jakiś czas występy w drużynie narodowej Rosji. Atakująca wicemistrza kraju w 2004 roku została wybrana najlepszą siatkarką Europy. Zdobyła dwa srebrne medale igrzysk olimpijskich i złoto na mistrzostwach świata.

O swojej decyzji kapitan moskiewskiego Dynama poinformowała po półfinałowym spotkaniu w Pucharze Rosji.

Jak oceniasz zwycięski pierwszy mecz w Pucharze Rosji?Prosta dobra gra była dla nas najlepszym rozwiązaniem. Ważny był nie tyle wynik co nasza gra, by wypróbować wszystkie nasze możliwości na początku Pucharu Rosji. Teraz wchodzimy w tryb sezonowy. Byliśmy na zgrupowaniu w Turcji, gdzie rozgrywaliśmy mecze towarzyskie. Dlatego nie mogę powiedzieć, że dopiero co rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu. Rozpoczęliśmy je jakieś dwa tygodnie temu.

Jakie masz swoje osobiste cele na ten sezon?

Wszystko okaże się w trakcie. Chcemy odzyskać mistrzostwo Rosji, które wygraliśmy dwa sezony temu, a przegraliśmy w zeszłym sezonie. Stawiamy przed sobą wysokie cele, tj. zwycięstwo w mistrzostwach Rosji, zwycięstwo w krajowym pucharze. Po prostu, wygrać to co wygrać możemy. W europejskich pucharach awansować do finałów Ligi Mistrzyń. Dalej będziemy walczyć by zająć pierwsze miejsce.

Co z reprezentacją w nadchodzącym sezonie?

W nadchodzącym sezonie postanowiłam nie występować w reprezentacji Rosji. Robię przerwę, jednak powodów wyjawić nie mogę.

źródło: inf. własna, sportbox.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved