Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet na start

PlusLiga Kobiet na start

fot. archiwum

Nowy sponsor tytularny, więcej pieniędzy na rozgrywki i trzy transmisje meczów w tygodniu na antenie Polsatu - tak wygląda nowe oblicze ekstraklasy siatkarek. Dziś o godzinie 17.00 mecz MKS Dąbrowy Górniczej z Gedanią Żukowo zainauguruje 4. sezon profesjonalnej ligi siatkówki kobiet.

Na rywalizację pań przeznacza się dziś coraz więcej pieniędzy. – Jeszcze w 1999 r. wartość marketingowa ekstraklasy kobiet wynosiła zaledwie 230 tys. zł. W ubiegłym roku było to już 53 mln. Za rok będzie więcej – zapewnia dyrektor wykonawczy Plus Ligi Kobiet Jacek Kasprzyk .

 

Mimo wzrostu wartości żeńska liga wciąż jest ubogą krewną męskich rozgrywek, gdzie kluby wycenia się już na 109 mln zł. Pozostawia też kibicom znacznie mniej niewiadomych. W męskiej lidze znany jest faworyt do złota. Wśród kobiet medale rozdano właściwie jeszcze przed sezonem. Od kiedy liga zyskała status profesjonalnej, na podium stają tylko 4 zespoły i jedynie cud może to zmienić. 

Pierwszym z nich jest Muszynianka-Fakro, która dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Polski (2006, 2008). Na ten sezon plan jest jeszcze bardziej ambitny. Bogdan Serwiński, prezes i trener w jednej osobie, chce zdobyć wszystko, co jest do zdobycia – mistrzostwo kraju, Puchar Polski i zagrać w finale Ligi Mistrzów.

 

Zespół może to osiągnąć, bo dysponuje dwunastoma prezentującymi wyrównany poziom zawodniczkami. W tym roku dołączyła do nich Milena Rosner , która po grze za granicą wróciła do kraju.

 

* więcej w Polska The Times

* Agnieszka Garbacik (Polska The Times)

źródło: Polska The Times

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved