Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kinga Zielińska porozumiała się z mielecką Stalą

Kinga Zielińska porozumiała się z mielecką Stalą

Bydgoski Centrostal zainauguruje ligę w poniedziałek w Bielsku. Dopiero wczoraj po południu rozstrzygnęło się, że w tym spotkaniu wystąpi pozyskana przed sezonem nowa skrzydłowa, Kinga Zielińska.

Kinga Zielińska, bo o niej mowa, ma 20 lat, mierzy 186 centymetrów wzrostu i w poprzednim sezonie występowała w AZS Poznań. Wielkopolanie popadli jednak w tarapaty finansowe i nie wywiązali się ze wszystkich zobowiązań wobec macierzystego klubu zawodniczki – TPS Lublin. Zgodnie z przepisami, Zielińska stała się więc siatkarką klubu, w którym stawiała pierwsze kroki. Po zakończeniu ubiegłego sezonu 20-letnia przyjmująca rozpoczęła poszukiwania nowego pracodawcy. Według tego, co mówią działacze Stali Mielec, najpierw podpisała umowę z nimi, a następnie to samo zrobiła w Bydgoszczy.

Nie można podpisywać dwóch umów naraz! – irytował się jeszcze niedawno Marian Grzanka, prezes mieleckiego klubu, który zgłosił sprawę do PlusLigi Kobiet, przez co Centrostal nie mógł dostać karty zawodniczej Zielińskiej.Nie możemy zarejestrować siatkarki, bo nie ma jej karty. To czy zagra i gdzie, zależy od dobrej woli ludzi. W ostateczności sprawę będzie musiał rozstrzygnąć sąd polubowny, co na pewno trochę by potrwało – mówił Jacek Kasprzyk, szef PlusLigi Kobiet.

My dopełniliśmy formalności. Mamy zgodę TPS Lublin na grę Kingi w naszym klubie – wyjaśniał Waldemar Sagan, menedżer GCB Centrostal. – Jeżeli siatkarkę łączą jakieś sprawy ze Stalą, to musi je rozwiązać sama. Nasz klub nie jest stroną w tej sprawie.

Ostatecznie w piątek Zielińska doszła do porozumienia ze Stalą Mielec, oficjalnie stała się zawodniczką Centrostalu i będzie mogła jechać na poniedziałkowy mecz z Aluprofem.

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved