Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Kolejna porażka Domex AJD Częstochowianki

II liga: Kolejna porażka Domex AJD Częstochowianki

Kolejnej porażki w rozgrywkach drugoligowych doznała drużyna Domex AJD Częstochowianka. Tym razem podopieczne trenera Pawła Kapicy przegrały 0:3 z zespołem Olimpii Jawor i zajmują 9. miejsce w tabeli.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się od pewnego prowadzenia Olimpii 6:0 po zagrywce Magdaleny Bej. Pozostałe punkty zdobyte w tym secie częstochowianki uzyskiwały głównie dzięki błędom rywalek a nie własnym skutecznym atakom, dzięki czemu pierwszy set padł łupem Olimpii 25:14.

Druga odsłona meczu początkowo miała wyrównany przebieg jednak wtedy przy stanie 11:7 na zagrywkę w drużynie Olimpii weszła Anna Paluch która po atomowych serwisach wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie 17:7. W dalszej części seta zespół Olimpii bezbłędnie kontrolował przebieg gry dzięki czemu pewnie zwyciężył tą partię 25:13.

Trzecia partia, jak się okazało,była ostatnią w tym spotkaniu. Obie drużyny toczyły w niej wyrównany pojedynek do stanu 13:13.Wtedy to przewagę osiągnęły po raz kolejny podopieczne Leszka Chrzanowskiego, które zasłużenie wygrały tę partię spotkania do 17, a cały mecz 3:0.

Po meczu trener Częstochowianki Paweł Kapica powiedział: Moja drużyna grała w rezerwowym składzie, wszystkie zawodniczki zagrały słabo, jednak życie toczy się dalej i w każdym meczu walczymy o pełna pulę. Za tydzień jedziemy do Sosnowca, mam nadzieję że tam zagramy w pełnym składzie i pojedynek ten wygramy.

Domex AZS AJD Częstochowianka – Olimpia Jawor 0:3

(14:25, 13:25, 17:25)

Domex AZS AJD Częstochowianka: Siuda, Golis, Kokoszczyk, Duczmal, Migoń, Maciejewska, Bury(libero) oraz Kutak, Radoń, Walaszczyk, Graczyk i Pietroczuk

Olimpia Jawor: Dej, Deptuch, Hasiewicz, Grzechnik,Paluch, Pawlak, Wyszomirska (libero) oraz Cependa, Cześników, Filas i Kulbida