Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Jutro mecz Siarka Tarnobrzeg – AZS Skawa UEK

II liga: Jutro mecz Siarka Tarnobrzeg – AZS Skawa UEK

W niedzielę do Tarnobrzegu zawitają siatkarki AZS-u Skawa UEK. Dla gospodyń będzie to druga z rzędu potyczka z zespołem z królewskiego miasta stołecznego (tydzień temu łatwo uległy Wiśle AGH 3:0). Goście kończą tym spotkaniem serię trzech kolejnych meczów wyjazdowych.

Sytuacja, w jakiej znajduje się obecnie zespół Siarki jest małym zaskoczeniem. Piąty zespół poprzedniego sezonu po trzech kolejkach zajmuje 8 miejsce z dorobkiem trzech punktów. Za nimi są już tylko drugoligowe debiutantki z Krosna i Starego Sącza. Powodów tego stanu rzeczy można dopatrywać się w terminarzu. Po wygranej na inaugurację z Dalinem Myślenice (3:1), Siarce przyszło grać z jednym z faworytów rozgrywek – Szóstką Biłgoraj (1:3) i zawsze silną w pierwszej rundzie rozgrywek Wisłą AGH. Pierwsza porażka mogła jeszcze być wkalkulowana w rachunek, lecz styl i rozmiary drugiej (w żadnym z setów Siarka nie zdobyła 20 punktów) sprowadziły falę krytyki na zespół, w którym zabrakło chorej Jolanty Sokalskiej.

Dla „ekonomistek” z Krakowa wyjazd do Tarnobrzegu będzie szansą na nadrobienie strat po niespodziewanej porażce tydzień temu w Krzeszowicach (3:2). W wyniku tamtej przegranej utraciły one status wicelidera grupy, ustępując miejsca MKS-owi Łańcut oraz lokalnym rywalkom z Wisły. Różnice punktowe w czołówce są póki co jednak tak małe, że w wyniku jednego potknięcia można zostać liderem, bądź spaść na piąte miejsce. Wiele wskazuje jednak na to, iż ostatni mecz stał się pozytywnym bodźcem dla zawodniczek i chcą one wrócić do własnej hali w jak najlepszych nastrojach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved