Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Siatkarski cud stał się faktem

I liga: Siatkarski cud stał się faktem

Hajnowianie mieli cztery piłki meczowe, lecz zamiast je wykorzystać, pozwolili rywalowi doprowadzić do tie-breaka, który zakończył się ich porażką.

Gdy w czwartej partii siatkarze Pronaru Parkiet Hajnówka osiągnęli ośmiopunktową przewagę bielskim kibicom pozostało oczekiwać na siatkarski cud.

Nim jednak dramatyczny zwrot akcji stał się faktem zawodnicy BBTS-u prezentowali nierówną grę. W inauguracyjnym secie gra bielskiego zespołu „rozsypała się” po znakomitych zagrywkach przyjezdnych, którzy odskoczyli na 10:6. Wypracowana przewaga pozwoliła kontrolować boiskowe wydarzenia, a set zakończył się triumfem siatkarzy z Hajnówki 25:18.

Od początku kolejnej odsłony lepiej poczynali sobie gospodarze w czym duża zasługa skutecznego bloku. Z kolei trzeci set w dużej mierze przypominał zdarzenia z partii otwarcia. Od stanu 8:5 siatkarze Pronaru zdobyli siedem punktów w serii, a bielskich przyjmujących raził swoimi zagrywkami Łukasz Staniewski.

Niemrawo rozpoczęli także czwartego seta podopieczni Grzegorza Wagnera. Goście punktowali ze spokojem i wyrachowaniem, a w pewnym momencie na tablicy wyników pojawił się rezultat 15:7 dla przyjezdnych. Miejscowi zerwali się do odrabiania strat, a sygnał do natarcia dał nieomylny w tej fazie meczu Tomasz Tomczyk. W skutecznym pościgu przeszkodziły jednak znacząco żółte kartki dla Macieja Kałasza i Mariusza Gacy za zbyt nerwowe reakcje na boiskowe zdarzenia. Gdy goście jeszcze raz „sprężyli się” doprowadzili do stanu 24:20. Czterech kolejnych piłek meczowych goście nie zdołali jednak wykorzystać, a bielski stanowił prawdziwą ścianę nie do przejścia. Dramatyczną końcówkę gospodarze rozstrzygnęli na swoją korzyść 29:27.

W piątym secie obie drużyny walczyły o większą zdobycz punktową, ale siatkarze z Bielska-Białej nie oddali prowadzenia nawet na moment. Podwójny blok na Sebastianie Wójciku dał bielszczanom bardzo ciężko wywalczony sukces. Szkoleniowiec Pronaru Parkiet, Paweł Blomberg, stwierdził po jednym z wygranych spotkań, że jego podopieczni zagrali na 60 procent własnych możliwości. Być może teraz właśnie zbytnia pewność siebie i przedwczesne zadowolenie natchnęły siatkarzy BBTS-u do dokonania siatkarskiego cudu.

BBTS Bielsko-Biała – Pronar Parkiet Hajnówka 3:2

(18:25, 25:22, 14:25, 29:27, 15:12)

BBTS Bielsko – Biała: Kusaj, Gaca, Bielicki, Tomczyk, Jaszewski, Mikołajczak, Sufa (libero) oraz Pająk, Jajszczak, Król i Kałasz